در هفدهمین كنفرانس ملی هیدرولیك مطرح شد

جایگاه نظام مهندسی آب در كشور تعریف شود، نپرداختن به دانش هیدرولیك مشكلات را بالا می برد

جایگاه نظام مهندسی آب در كشور تعریف شود، نپرداختن به دانش هیدرولیك مشكلات را بالا می برد خرید و فروش حیوان خانگی: مسئول كمیته سیاست گذاری كنفرانس ملی هیدرولیك ایران اظهار داشت: اگر در تمامی امور به دانش هیدرولیك به صورت تخصصی پرداخته نشود، مشكلات كشور روز به روز افزایش می یابد.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، روح الله فتاحی 13 شهریورماه در هفدهمین كنفرانس ملی هیدرولیك ایران در دانشگاه شهركرد، اظهار نمود: كشور به واسطه اقلیمی كه دارد در یك منطقه خشك و نیمه خشك قرار گرفته است.

وی ادامه داد: بحث هیدرولیك و آب جایگاه اساسی برای كشور دارد اگر به صورت تخصصی به دانش هیدرولیك در تمامی امور پرداخته نشود، مشكلات كشور روز به روز افزایش می یابد.

فتاحی اظهار داشت: موتور محرك تمام تحولات در كره زمین چرخه آب است، آب به منزله خون در رگ های انسان است كه در تمام فعالیت های بشری جریان دارد و اهمیت آن بر كسی پوشیده نیست.

وی بیان كرد: وضع موجود در كشور وضعیت جدیدی نیست، بلكه شرایط و خصوصیت این ناحیه از كره زمین بوده كه كشور جزء كمربند خشك كره زمین به حساب می آید، به صورتی كه چندین قرن است به دنبال تغییر شرایط موجود هستیم.

فتاحی تصریح كرد: هیدرولیك در صنعت، محیط زیست، پزشكی و حمل و نقل بعنوان یكی از مباحث علوم پایه مطرح است كه اقلیم و تغییر اقلیم و گردش اتمسفر وابسته به دانش هیدرولیك است.

​مهدی یاسی، رئیس انجمن هیدرولیك ایران هم اظهار داشت: انجمن هیدرولیك ایران از سال 73 توسط تعدادی از برجسته ترین استادان و پیشكسوتان بنیان نهاده شد.

یاسی اضافه كرد: انجمن هیدرولیك ایران یك نهاد مستقل و تخصصی در علوم، مهندسی آب و محیط زیست است، همینطور یك مرجع علمی و فنی به منظور مشاوره، ارزیابی، نظارت و پایش در طرح های مطالعاتی است.

وی با اشاره به اینكه بحث نظام مهندسی آب سال ها مطرح است و باید جایگاه این نظام در كشور تعریف شود، تصریح كرد: امید است این كنفرانس فرصتی برای عرضه ایده ها و زمینه های تحقیقاتی باشد.
1397/06/14
13:43:27
5.0 / 5
4402
تگهای خبر: آب , اقلیم , پزشك , دام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک