معاون دادستان اهواز:

شركتهای فولاد و كربن خوزستان بخاطر آلایندگی تذكر گرفته اند

شركتهای فولاد و كربن خوزستان بخاطر آلایندگی تذكر گرفته اند خرید و فروش حیوان خانگی: اهواز- معاون دادستان عمومی و دادگاه انقلاب اهواز با اشاره به اینكه شركت های فولاد خوزستان و كربن استان از عوامل تولید كننده آلایندگی هستند، اظهار داشت: در همین رابطه دادستانی به این شركت ها تذكرات قانونی را داده است.


محمد گراوند پنج شنبه در گفت و گو با ایرنا، احیای حقوق عامه را همچون مسئولیت های دادستانی عنوان نمود و تصریح كرد: یكی از مسائلی كه در حقوق عامه می گنجد وضعیت محیط زیست مردم استان است كه به شكلی معاونت دادستان مركز استان خوزستان وظیفه رسیدگی به آن را بر عهده دارد.

*مشكلات عدیده زیست محیطی خوزستان
وی افزود: در بحث محیط زیست خوزستان مشكلات عدیده ای وجود دارد و در همین رابطه مقام معظم رهبری هم نظر داده و بر ضرورت رفع مشكلات محیط زیست استان تاكید كرده اند.
معاون دادستانی مركز استان خاطرنشان كرد: بنابراین جا دارد مسئولان مربوطه فعالیت های مناسبی در مورد رفع این مشكلات زیست محیطی داشته باشند.
گراوند با اشاره به اینكه آلودگی هوا یكی از موضوعات مهم زیست محیطی در سطح استان است، بیان داشت: فعالیت فلرهای نفتی و ریزگردها از اولویت های این حوزه است كه نیاز به رسیدگی دارند.
این مقام مسئول در دادگستری استان خاطرنشان كرد: همینطور باید در این زمینه به فعالیت شركت های كربن و فولاد خوزستان هم اشاره شود كه به علت تولید آلایندگی در سطح استان از جانب دادستانی مركز استان تذكرات قانونی دریافت كرده اند.
وی خاطرنشان كرد: این شركت ها باید برای رفع آلایندگی های خود، برنامه هایشان را به دادستانی اعلام كنند.

*شناسایی پنج كانون ورود فاضلاب به رودخانه كارون
معاون دادستانی مركز استان همینطور آب و كیفیت آن بویژه در رودخانه كارون را یكی از چالش های موجود خوزستان دانست و اظهار داشت: ورود فاضلاب به رودخانه وضعیت اسفناكی را به وجود آورده است.
گراوند با اشاره به اینكه دادستانی به این بحث هم ورود كرده است، اضافه كرد: با پیگیری هایی كه صورت گرفته پنج كانون اصلی و عمده ورود فاضلاب به رودخانه شناسایی شده است.
وی خاطرنشان كرد: با برنامه ریزی های صورت گرفته در تلاش هستیم كه تا آخر سال ورود فاضلاب ها به رودخانه كارون به صورت كامل كنترل و جمع آوری شود.

*آمادگی دادستانی مركز استان برای همكاری با فعالان حوزه محیط زیست
معاون دادستان اهواز در بخش دیگری از این گفت و گو با تاكید بر اینكه برای ورود به دیگر مسائل زیست محیطی استان این آمادگی وجود دارد تا با اصحاب رسانه و سازمان های مردم نهاد فعال همكاری نماییم، بیان داشت: برای رفع آلایندگی ها باید اقدامات اساسی صورت بگیرد.
گراوند در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا در خصوص اینكه دلیل احضار مدیرعامل سازمان تاكسیرانی اهواز به دادستان چه بوده است، اظهار داشت: در مورد ناوگان تاكسیرانی اهواز مسائلی وجود دارد كه در آینده درباره آن صحبت خواهم كرد.
/6002/7148


1397/06/23
16:16:29
5.0 / 5
4308
تگهای خبر: آب , آلودگی , دام , دریا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک