معاون آبخیزداری سازمان جنگل ها خبر داد:

خراسان رضوی، كرمان و فارس در اولویت طرح های آبخیزداری

خراسان رضوی، كرمان و فارس در اولویت طرح های آبخیزداری خرید و فروش حیوان خانگی: معاون آبخیزداری، امور مراتع و بیابان سازمان جنگل ها ضمن اشاره به تخصیص اعتبار ۷۰۰ میلیارد تومانی به طرح های آبخیزداری كشور طی امسال اظهار داشت: استان هایی مانند خراسان رضوی، كرمان و فارس در رده های اول از نظر سهم بری از اعتبارات هستند.ناصر حیدری پوری در گفت و گو با ایسنا اظهار كرد: امسال ۲۰۰ میلیون دلار معادل ۷۰۰ میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی برای اجرای طرح های آبخیزداری و آبخوان داری سراسر كشور با هدف جلوگیری از هدررفت آب، فرونشست آب به سفره های آب زیرزمینی و جلوگیری از سیل، گسترش پوشش گیاهی و تغذیه سفره های آب زیرزمینی اختصاص یافته است.

وی با اشاره به اینكه بر مبنای یك سری شاخص ها و معیارهای تخصیص این بودجه بین استان های مختلف كشور تقسیم شده است، خاطرنشان كرد: این معیارها شامل خشكسالی ها، دشت های ممنوعه آبی كشور، نرخ فرسایش و رسوب است. استان هایی كه مشكلات بیشتری در این زمینه ها داشتند امتیازات بیشتری گرفته اند و در نتیجه اعتبارات بیشتری به آن ها اختصاص داده شده است البته برای استان هایی كه شرایط بهتری از نظر خشكسالی ها و فرسایش داشتند هم اعتباراتی در نظر گرفته شده است.

معاون آبخیزداری، امور مراتع و بیابان سازمان جنگل ها با اشاره به اینكه تابحال ۱۷ درصد از ۲۰۰ میلیون دلار دریافت شده و به استان ها تخصیص داده شده است، اظهار داشت: امیدواریم تا اواخر شهریور ماه مرحله دوم این مبلغ را دریافت نماییم همینطور استان هایی مانند خراسان رضوی، كرمان، فارس، اصفهان و سیستان بلوچستان با عنایت به مشكلات خود در رده های اول از نظر سهم بری اعتبارات هستند.

حیدری پوری با اشاره به اینكه طرح های آبخیزداری و آبخوان در كشور طی چهار روش انجام می شود، اظهار نمود: این چهار روش عبارتند از عملیات مكانیكی یا سازه ای، عملیات بیولوژیك مانند نهال كاری و بوته كاری، عملیات بیومكانیك مانند اصلاح شیب و روش های مدیریتی و مراقبتی است.

معاون آبخیزداری سازمان جنگلها در انتها با اشاره به اینكه كنترل فرسایش خاك، كاهش نرخ رسوب در سدها، تقویت پوشش گیاهی و سفره های آب های زیرزمینی همچون كاركردهای آبخیزداری هستند، اظهار نمود: طی امسال عملیات آبخیزداری در ۶۲۷ حوزه از حوزه های آبخیز كشور و ۳۲۰ شهرستان از ۴۳۰ شهرستان كشور اجرا شده است.
1397/06/24
15:08:22
5.0 / 5
4899
تگهای خبر: آب , پوشش گیاهی , جنگل , دریا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک