توسعه خودرومحور همچنان در اولویت سرمایه گذاران

توسعه خودرومحور همچنان در اولویت سرمایه گذاران خرید و فروش حیوان خانگی: هر ساله در روز ۲۲ سپتامبر و چند روز قبل از آن، مسئولان و دوستداران محیط زیست در بعضی از شهرهای بزرگ جهان با گرامی داشت روزهای جهانی بدون خودرو، رانندگان را به دل كندن از خودروهایشان ˮتنها برای یك روزˮ تشویق می كنند.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، این اقدام می تواند مزایای متعددی از كنار گذاشتن خودروها را برای شهروندان برجسته كند كه از آن میان می توان به كاهش آلودگی هوا و افزایش پیاده روی و دوچرخه سواری در محیطی امن تر اشاره نمود.
"شبكه جهانی بدون خودرو" در این ارتباط می گوید: این روز می تواند جلوه ای از شهرهای ما را بدون خودروها به ما نشان دهد. در همین حال هر ساله از ۱۶ تا ۲۲ سپتامبر، شهرهای اروپایی تعهد خویش را نسبت به حمل و نقل پاك و پایدار شهری نشان می دهند.
انتشار گازهای گلخانه ای نتیجه كیفیت ضعیف سوخت و قوانین ضعیف مربوط به خودروها در سراسر جهان است
روزهای بدون خودرو، همینطور فرصتی برای شهرها هستند تا نشان دهند كه چگونه جاده های پر ازدحام و مملو از ماشین می توانند به روش های مختلفی مورد استفاده قرار بگیرند. بعنوان مثال می توان به برگزاری مسابقات وسایل نقلیه جایگزین در بوداپست، مسابقات اسب سواری در سائوپائولو، پیك نیك های خیابانی در وین و مسابقات دوندگی در جاكارتا اشاره نمود. بخش زیست محیطی سازمان ملل متحد هم از افرادی كه رهبری ترویج چنین سبك های زندگی پایدار را بر عهده دارند، حمایت می كند.
علاوه بر این روزهای بدون خودرو فرصتی بزرگ برای شهرهاست تا به دركی از تاثیر آلودگی هوا بر زندگی انسان ها برسند. انتشار گازهای گلخانه ای از خودروها یكی از منابع اصلی آلودگی هوا در فضای باز بخصوص در شهرهاست. بنابر آمار سازمان جهانی بهداشت آلودگی هوا به تنهایی عامل مرگ حدود ۴.۲ میلیون نفر در سال ۲۰۱۶ بوده است. حمل و نقل هم سریع ترین منبع رو به رشد انتشار گاز گلخانه ای كربن دی اكسید حاصل از سوخت های فسیلی است كه بزرگ ترین مشاركت را در تولید تغییرات اقلیمی بر عهده دارد.
انتشار گازهای گلخانه ای نتیجه كیفیت ضعیف سوخت و قوانین ضعیف مربوط به خودروها در سراسر جهان است. سازمان ملل متحد مشاركت خویش را در ارتباط با سوخت های خالص و وسایل نقلیه برای پشتیبانی از كشورهای مختلف و به منظور جلوگیری از آلودگی هوا در مناطق شهری با استفاده از در اختیار قرار دادن سوخت های پاكیزه و تكنولوژی و تعیین استانداردهای موثرتر برای وسایل نقلیه شروع كرده است. این اقدام بعنوان حمایت موفقیت آمیز از كشورها برای توقف تدریجی استفاده از بنزین سربی شناخته می گردد.
برخی آمارها از نتایج موثر روز جهانی بدون خودرو حكایت می كند. بعنوان مثال برگزاری این روز در پاریسِ فرانسه در سپتامبر سال ۲۰۱۵ میلادی به كاهش ۴۰ درصدی گازهای خروجی اگزوزهای خودروها منجر شد.
برنامه بخش زیست محیطی سازمان ملل متحد از دولت ها و دیگر ذی نفعان كشورهای در حال توسعه برای سرمایه گذاری در زیرساخت های مربوط به عابران پیاده و دوچرخه سواران حمایت می كند. این برنامه بر مفهوم پیاده روی و دوچرخه سواری در سفرهای درون شهری تمركز دارد. با این وجود خیلی از دولت ها و دیگر سرمایه گذاران همچنان تخصیص فضای جاده ها به اتومبیل ها را در اولویت قرار می دهند.
بنابر آمار سازمان جهانی بهداشت آلودگی هوا به تنهایی عامل مرگ حدود ۴.۲ میلیون نفر در سال ۲۰۱۶ بوده است
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش زیست محیطی سازمان ملل متحد، خیلی از شهرهایی كه روزهای بدون خودرو را گرامی می دارند در كمپین #تنفس زندگی (Breathe life#) هم شركت دارند. این كمپین به رهبری سازمان جهانی بهداشت، بخش زیست محیطی سازمان ملل متحد و ائتلاف اقلیم و هوای پاك برگزار می گردد و از ابتكارات هوای پاكتر حمایت كرده، استفاده از انرژی پاك را ترویج داده و به شهرها و مناطق و كشورها در توسعه سیاست ها و برنامه ها برای كاهش آلودگی هوا كمك می نماید. این كمپین هم اكنون بیش از ۸۰ میلیون عضو در سراسر جهان دارد.
كمپین #تنفس زندگی هم مانند روزهای بدون خودرو بر اقداماتی همچون جلوگیری از سوزاندن پسماندها، ترویج فضاهای سبز و پیاده روی و دوچرخه سواری كه مردم می توانند به صورت فردی و جمعی برای بهبود كیفیت هوا انجام دهند، تاكید دارد.1397/07/01
23:32:50
5.0 / 5
5090
تگهای خبر: آلودگی , اقلیم , انرژی , بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک