اعلام آمادگی سرمایه گذاران برای تولید مركز تكثیر عقرب در خراسان شمالی

اعلام آمادگی سرمایه گذاران برای تولید مركز تكثیر عقرب در خراسان شمالی خرید و فروش حیوان خانگی: مدیر كل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی از اعلام آمادگی پنج متقاضی برای تولید مركز تكثیر و پرورش عقرب و خزندگانی چون مار در این استان اطلاع داد.


«علی اصغر مطهری» در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به این كه راه اندازی این قبیل مراكز می تواند در توسعه اشتغال و كسب و كار در حوزه محیط زیست اثرگذار باشد، اظهار داشت: این افراد در حال پیمودن مراحل ادارای جهت راه اندازی این مراكز هستند.
وی با بیان این كه هم اكنون خیلی از داروها چون داروهای حوزه درمان سرطان از سم خرندگانی چون مار تهیه می شود، اضافه كرد: در مراكز تكثیر این گونه از حیوانات پرورش و تكثیر می یابد سپس سم آن ها استحصال می گردد و دوباره به دامن طبیعت بازگردانده می شوند.
مطهری افزود: هم اكنون دو تا سه انستیتو مجوزهای لازم را برای مارگیری از سازمان محیط زیست دریافت كرده اند و بعد از گرفتن سم لازم از مارها آن ها را دوباره به چرخه طبیعت باز می گردانند.
به گفته وی، مارهای جعفری و كبری همچون گونه هایی بوده كه درخواست صید برای آن ها شده است.
این مقام مسئول در ادامه تولید قرق های اختصاصی از دیگر مواردی بوده كه در می تواند كمك زیادی به تولید اشتغال در حوزه محیط زیست در این استان داشته باشد، اظهار نمود: جهت راه اندازی قرق های اختصاصی در اسفراین و جاجرم متفاضی وجود داشته است و هم اكنون قرق اختصاصی در جاجرم كار خویش را شروع كرده است.
وی اظهار داشت: در صورتیكه شمار حیات وحش در این قرق های اختصاصی به اندازه كافی برسد، پروانه شكار برای شكار شمار خاصی از حیوانات صادر می گردد و از این طریق شخص سرمایه گذار می تواند به سود برسد.
مطهری خاطرنشان كرد: با اجرای این طرح علاوه بر این كه برای افراد محلی اشتغال تولید می گردد محیط زیست و گونه های حیوانی منطقه هم حفظ خواهند شد.


1397/07/08
10:36:34
5.0 / 5
5369
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک