رییس سازمان حفاظت محیط زیست:

شكارچیان حادثه پارك گلستان شناسایی شدند

شكارچیان حادثه پارك گلستان شناسایی شدند خرید و فروش حیوان خانگی: رئیس سازمان محیط زیست از شناسایی شكارچیان حادثه روز گذشته پارك گلستان كه منجر به كشته و زخمی شدن دو تن از محیط بانان شد، اطلاع داد.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، عیسی كلانتری بامداد چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات وزیران در جمع خبرنگاران اظهار نمود: شب گذشته حدود ساعت یك بامداد، تعدادی شكارچی وارد پارك گلستان می شوند و هنگامی كه با نورافكن دنبال شناسایی شكار خود بوده اند، دو محیط بان متوجه حضور آنان می شوند و آنها را دنبال می كنند، اما متاسفانه با شلیك شكارچیان یكی از محیط بانان شهید و دیگری زخمی می گردد و معلوم نیست كه زنده بماند یا خیر.
وی اضافه كرد: یكی از شكارچیان قبل از این هم به علت شكار غیرمجاز بازداشت شده بود. هم اكنون هم برپایه اطلاعات به دست آمده به خراسان شمالی فرار كرده است و ما دنبال او هستیم و امیدواریم كه تا آخر امروز بازداشت شود.
رئیس سازمان محیط زیست در ادامه با اشاره به تصویب قانون پشتیبانی از محیط بانان در كمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی تصریح كرد: خوشبختانه در كمیسیون قضایی مجلس لایحه ای در پشتیبانی از محیط بانان تصویب شده كه برپایه آن مقرر است مانند نیروهای انتظامی، محیط بانان هم نظامی محسوب شوند.
كلانتری با اشاره به اینكه این لایحه هنوز در صحن مجلس مطرح نشده است، اظهار نمود: متاسفانه برپایه قانون موجود، اگر محیط بانان به صورت مستقیم به شكارچیان تیراندازی كنند محكوم به قصاص می شوند و اگر هم كه این اقدام را انجام ندهند، كشته می شوند. بنابراین شكارچیان خیلی جری شده اند و در نخستین فرصت به سمت محیط بانان تیراندازی می كنند و سپس به دنبال شكار خود می روند. این در شرایطی است كه محیط بان نمی تواند تیراندازی كند.
وی افزود: محیط بانان تنها می توانند به سمت پای شكارچیان شلیك كنند یا در صورت شلیك به سایر اعضای بدن شكارچیان باید در دادگاه ثابت كنند كه برای حفظ جان شان از خطر این كار را انجام داده اند كه این اقدام هم در بیابان ها و كوه ها خیلی دشوار می باشد و در نهایت محیط بان محكوم به قصاص می گردد.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: برپایه صحبت هایی كه در این زمینه با رئیس مجلس انجام داده ایم، ایشان دستور داده اند كه مبحث با اولویت در صحن بررسی شود و امیدواریم كه قبل از آغاز فصل بودجه این قانون به تصویب برسد.
كلانتری همینطور در پاسخ به پرسشی درباره راهكارهای سازمان محیط زیست برای تجهیز سخت افزاری این سازمان جهت مقابله با اقداماتی مانند حادثه پارك گلستان در قانون بودجه ۹۸ تصریح كرد: امسال حدود ۱۰۰ میلیارد تومان تخصیص برای تجهیز سخت افزاری از منابع محیط زیست داشتیم تا با استفاده از وزارت دفاع امكانات مورد نیاز خویش را تامین نماییم، اما متاسفانه بخشی از این امكانات وارداتی بودند و الان نمی توانیم آنها را وارد نماییم.
وی اظهار داشت: تجهیزاتی نظیر موتورسیكلت مجهز، همچون تجهیزات مورد نیاز وارداتی سازمان محیط زیست است كه هم اكنون واردات آنها متوقف شده است.
رییس سازمان محیط زیست با تاكید بر اینكه همه محیط بانان تجهیز به جلیقه ضد گلوله شده اند، اظهار نمود: تجهیزات مورد نیاز سازمان محیط زیست تا حدودی از وزارت دفاع خریداری شده است و در حال تحویل است، اما تا زمانی كه قانونی در مجلس شورای اسلامی تصویب نشود تا محیط بانان از مزایای نیروهای نظامی و انتظامی برخوردار شوند، همچنان با مشكلاتی در این زمینه مواجه خواهیم بود.1397/07/25
16:48:39
5.0 / 5
5632
تگهای خبر: حفاظت , خرید , دام , شكار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک