21 مسیر از رودخانه های میاندوآب به صیادان محلی واگذار شد

21 مسیر از رودخانه های میاندوآب به صیادان محلی واگذار شد خرید و فروش حیوان خانگی: مهاباد- رییس اداره حفاظت محیط زیست میاندوآب اظهار داشت: 21 مسیر صیادی در رودخانه های زرینه رود و سیمینه رود حوزه این شهرستان تقسیم و با هدف توسعه اقتصاد محلی و استفاده بهینه از منابع به صیادان بومی واگذار شد.


علیرضا بقالی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: با عنایت به شرایط و تعداد متقاضیان، با حضور نمایندگان صیادان و هیات نظارت و بازرسی اداره كل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی جهت استفاده این افراد قرعه كشی انجام و برای برندگان پروانه انتفاعی صید ماهی صادر شد.
وی افزود: در طول دوران صیادی كه از پانزدهم آبان تا نیمه اول اسفند امسال طول می كشد، به صورت مستمر فعالیت صیادان مورد پایش قرار می گیرد و در صورت بروز تخلف پروانه متخلفان لغو و افراد دیگر جایگزین می شوند.
به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایرنا، شهرستان میاندوآب دارای 2 رودخانه سیمینه رود و زرینه رود است كه از داخل و حاشیه این شهر عبور می كند. 
سیمینه رود یكی از رودهای مهم آذربایجان غربی است كه از كوهستان های بوكان، سقز، بانه و شمال عراق سرچشمه می گیرد و بعد از عبور از شهرهای بوكان و میاندوآب به دریاچه ارومیه می ریزد.
رودخانه زرینه رود هم با طول 230 كیلومتر طولانی ترین رود استان است كه در طول مسیر خود شهرستان شاهین دژ و میاندوآب را می پیماید و به دریاچه ارومیه می ریزد. 
سرچشمهٔ این رود از كوه های 'چهل چشمه' در سقز استان كردستان است و در شهرستان تكاب رودخانه های خورخوره و ساروق و در شهرستان شاهین دژ رودخانه های هولاسو و هاچه سو و محمودآباد و آجرلوچای و در میاندوآب لیلان چای به آن می پیوندند. 
بر روی این رودخانه سد شهید كاظمی بوكان قرار دارد كه میزان آب خروجی را تنظیم می كند.
شهرستان میاندوآب با بیشتر از 277 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع است.
9871/3020/2093


1397/07/26
17:02:44
5.0 / 5
5503
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک