دبیر شورای عالی هماهنگی ترافیك كشور:

معاینه فنی جعلی، تشخیص داده می شود، محیط زیست آلایندگی ها را كنترل كند

معاینه فنی جعلی، تشخیص داده می شود، محیط زیست آلایندگی ها را كنترل كند خرید و فروش حیوان خانگی: مدیركل حمل و نقل و ترافیك و دبیر شورای عالی هماهنگی ترافیك شهرهای كشور با اشاره به اینكه به واسطه دوربین هایی كه پلاك را می خواند معاینه فنی جعلی تشخیص داده می شود و جریمه صورت می گیرد، به دقت در معاینه فنی هم اشاره نمود و اظهار داشت: سازمان حفاظت از محیط زیست بعنوان ناظر در قانون هوای پاك باید در تمام بحث های مربوطه خصوصا آلایندگی، كنترل های لازم را داشته باشد.


پوریا محمدیان یزدی در گفت وگو با ایسنا، در پاسخ به این سوال كه بعضی از شهروندان تهرانی كه قادر به پاس كردن معاینه فنی در تهران نیستند برای دریافت آن به شهرستان های اطراف رجوع می كنند و آیا برای این مورد تدابیری اندیشیده شده است یا خیر؟ اظهار داشت: این مباحث قبلا وجود داشت؛ اما از زمانی كه سامانه یكپارچه معاینه فنی ایران (سیمفا) به وجود آمد به عبارتی تمام مراكز معاینه فنی به این سامانه و سرور مركزی متصل شدند و با این شیوه مشخصات و عمده تخلفات قابل شناسایی است و در حقیقت می توان گفت میزان خطاها به حداقل رسیده اما ادعا نمی نماییم كه صفر شده است.
ایشان در ادامه به وضعیت معاینه فنی جعلی اشاره نمود و اضافه كرد: سال های قبل شنیده می شد كه برگه معاینه فنی دم در خانه به خرید و فروش می رسید؛ اما هم اكنون این مورد وجود ندارد و یا حتی اگر هم هست به واسطه دوربین هایی كه پلاك را می خواند معاینه فنی جعلی تشخیص داده می شود و جریمه صورت می گیرد. به عبارت دیگر دوربین پلاك خودرو را می خواند و در پایگاه اطلاعات معاینه فنی معتبر بررسی می گردد و اگر اطلاعات آنجا نباشد خودرو روزی 50 هزار تومان جریمه خواهد شد.
دبیر شورای عالی هماهنگی ترافیك شهرهای كشور در ادامه خاطرنشان كرد: در مورد دقت در معاینه فنی، سازمان حفاظت از محیط زیست بعنوان ناظر در قانون هوای پاك باید در تمام بحث های مربوطه خصوصا آلایندگی، كنترل های لازم را داشته باشد. البته ما هم ابزارهای اجرایی را در اختیارشان گذاشته ایم به عبارت دیگر سامانه سیمفا در اختیار سازمان حفاظت از محیط زیست است؛ البته می گوییم به واسطه سامانه یكپارچه معاینه فنی خطاها كم شده اما دستگاه های مربوطه باید نظارت های لازم را داشته باشند تا این مورد به حداقل ممكن برسد.
وی ادامه داد: در تهران حدود 15 مركز معاینه فنی وجود دارد كه اگر خطوط آنها را با یكدیگر جمع نماییم بیشتر از 40 خط وجود دارد كه به شهروندان سرویس می دهند. همینطور فعال ترین شهر در حوزه معاینه فنی با عنایت به تعداد خودروها، شهر تهران است و به علت بحث آلودگی هوا وارونگی هوا تاكید ما هم بر این شهر است؛ البته پس از آن تاكید بر شهرهای مشهد، اصفهان و تبریز است. همینطور پس از این شهرها، شهر اراك حائز اهمیت می باشد كه البته اعتقاد داریم منشاء آلودگی هوای اراك، صنعتی است.
محمدیان در انتها اظهار داشت: تاكیدمان بیشتر بر روی آلودگی ناشی از اگزوز خودرو است بنابراین طرحی مانند LEZ (طرح كاهش) را مطرح كرده ایم تا به واسطه آن خودروهای دودزا و آلاینده را به حداقل برسانیم.1397/07/30
12:35:11
5.0 / 5
4344
تگهای خبر: آلودگی , حفاظت , خرید , دام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک