پروژه رها سازی گورخرهای ایرانی با موفقیت انجام شد

پروژه رها سازی گورخرهای ایرانی با موفقیت انجام شد خرید و فروش حیوان خانگی: پنج گورخر بازمانده از انتقال پرحادثه پارك ملی توران به پارك ملی كویر، با موفقیت دوران قرنطینه را به آخر رساندند و وارد فاز اول مرحله رها سازی شدند.به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، عباسعلی دامنگیر - مدیركل حفاظت محیط زیست استان سمنان - با بیان این مطلب اظهار داشت: بعد از انتقال این گونه پرارزش و گذراندن مراحل نگهداری در قرنطینه، آزمایشهای نهایی و اطمینان از وضعیت سلامت این گورخرها با حضور دامپزشكان سازمان محیط زیست انجام گرفت و كارشناسان آنها را در راه مشخصی از پارك ملی رها سازی كردند.

وی افزود: برای جلوگیری از وارد شدن استرس به این گونه ارزشمند، تصمیم بر این شد كه درب سایت باز گذاشته شود تا گورخرها به خواست خود از سایت خارج شوند. طبق مشاهدات و فیلم های موجود گورخرها به علت عادت، دیشب باردیگر به محل سایت برای تغذیه بازگشتند.

دامنگیر با رد مبحث مطرح شده در خصوص فرار این گورخرها اظهار داشت: هدف از این طرح از ابتدا رها سازی این گونه بود. همینطور باید در نظر گرفت كه این گونه وحشی است و بیشتر از مدت دو هفته نمی توان آنها را در قرنطینه نگه داشت چونكه دچار مشكل می شوند.

بر اساس گزارش سازمان حفاظت محیط زیست، مدیركل حفاظت محیط زیست استان سمنان در انتها از علاقه مندان به حیات وحش دعوت كرد در صورت تمایل برای بازدید از محل زندگی این گونه و بازدید از موفقیت فاز اول انتقال گورخرها در خطرانقراض، با هماهنگی سازمان محیط زیست به پارك ملی كویرمراجعه كنند.
1397/08/01
20:05:15
5.0 / 5
4643
تگهای خبر: انقراض , پزشك , حفاظت , حیات وحش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک