جنگل های بلوط شازند باید توسعه یابد

جنگل های بلوط شازند باید توسعه یابد خرید و فروش حیوان خانگی: اراك - فرماندار شازند اظهار داشت: جنگل های بلوط شازند تنها منطقه ذخیرگاه گونه جنگلی این خطه است و باید در سایه حساسیت مردم و مسئولان حفظ شده و توسعه یابد.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایرنا، «مصطفی عرب» ورز جمعه در حاشیه برگزاری دومین جشنواره بلوط روستای سرسختی علیا در گفت و گو با ایرنا، اضافه كرد: جنگل های این منطقه تنها ذخیرگاه بلوط استان مركزی است و در زمره ذخایر ژنتیكی گیاهان این استان به حساب می آید.
وی بیان كرد: متوسط بارش باران در منطقه شازند 400 حدود 500 میلی متر است كه شرایط مطلوبی را برای این ذخیرگاه فراهم نموده است.
فرماندار شازند اضافه كرد: برگزاری جشنواره بلوط از نظر فرهنگی و اجتماعی در منطقه حائز اهمیت می باشد و برای حراست بهینه از این ثروت خدادادی انسجام بیشتری را مهیا می كند.
عرب اضافه كرد: ارتباط موثر مردم با مسئولان و همسو بودن اهداف برای برگزاری جشنواره بلوط از خصوصیت های جشنواره امسال بود.
وی تصریح كرد: ظرفیت های مردمی، انجمن های محیط زیست و تشكل های طبیعی مسیر سه كیلومتری روستا سرسختی تا تپه را از پسماند پاكسازی كردند و با همكاری منابع طبیعی 200 نهال بلوط در این منطقه كاشته شد.
دبیر دومین جشنواره بلوط سرسختی علیا هم اظهار داشت: حیات بشر بسته به حفظ محیط زیست دارد و همه در برابر حفاظت از محیط زیست و ذخیرگاه های پرارزش مسئول هستند.
«مرتضی صدیقی» اضافه كرد: برگزاری جشنواره روستایی بلوط سرسختی علیا شازند حركتی پرارزش است كه باید تدوام پیدا كند ومسئولان برای توسعه جنگل بكوشند.
وی تصریح كرد: جنگل های بلوط در غرب كشور پراكنده است و ذخایر منطقه سرسختی علیا هم جز این مجموعه رویشی و جنگلی است.
دبیردومین جشنواره روستایی بلوط سرسختی علیا شازند اظهار داشت: حدود 50 هكتار جنگل بلوط بعنوان تنها ذخیره گاه بلوط استان مركزی در منطقه سرسختی علیا این شهرستان وجود دارد.
صدیقی اضافه كرد: جنگل های بلوط منطقه سرسختی علیا شازند بعنوان قدیمی ترین ذخیره گاه بلوط ایران است كه حفظ آن امری ضروری می باشد.
وی تصریح كرد: هدف از برگزاری این جشنواره، توجه و افزایش حساسیت مردم و مسئولان برای حفظ این ذخیرگاه پرارزش و برنامه ریزی های ویژه برای جلوگیری از آتش سوزی های احتمالی و توسعه این جنگل است.
ذخیره گاه جنگلی بلوط سرسختی علیا در 10 كیلومتری شهر شازند و در كنار محور اصلی شهر آستانه به هندودر واقع شده است.
مساحت ذخیرگاه جنگلی بلوط 210 هكتار است كه حدود 33 و نیم هكتار آن دارای پوشش جنگلی بلوط است.
6991/6013/


1397/08/18
23:02:02
5.0 / 5
5089
تگهای خبر: آتش , بارش , جنگل , حفاظت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک