تولید پارچه های دوجداره با قابلیت جذب آلودگی های صوتی در كشور

تولید پارچه های دوجداره با قابلیت جذب آلودگی های صوتی در كشور خرید و فروش حیوان خانگی: پژوهشگران دانشگاه صنعتی امیركبیر موفق به تولید پارچه های دوجداره ای با قابلیت جذب آلودگی های صوتی در محیط شدند.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، محمد داودآبادی فراهانی، فارغ التحصیل دوره كارشناسی ارشد دانشكده مهندسی نساجی دانشگاه صنعتی امیركبیر از محققان این طرح، وجود صداهای نامطلوب و ناهنجار را یكی از آلودگی های محیط زیست نام برد و اظهار داشت: این آلودگی باعث سلب آسایش افراد می گردد كه برای رفع این گونه آلودگی ها روش های متفاوتی جهت كاهش آن توسط محققان عرضه شده است.

وی استفاده از پارچه های طراحی و تولید شده متناسب با اماكن را همچون روش های مناسب به منظور كاهش آلودگی صوتی عنوان نمود و افزود: بر این اساس در این تحقیق یك دسته از پارچه های دوجداره كه بر روی ماشین های "حلقوی تاری" تولید می شوند، به لحاظ میزان جذب صوت، مورد بررسی قرار گرفتند.

فراهانی افزود: نتایج به دست آمده از این تحقیق تجربی نشان داد كه می توان با ساختمان بافت مناسب و همینطور لایه گذاری متفاوت به كاهش آلودگی صوتی در فركانس های متنوع دست یافت.

این محقق به جزئیات این طرح اشاره نمود و اظهار داشت: در این تحقیق نمونه هایی از پارچه دوجداره حلقوی تاری با طریق های مختلف قرار دادن نخ بین دو لایه پارچه در یكی از كارخانجات ایران تولید شدند و همینطور با تنظیم ماشین، ضخامت و وزن نمونه ها با تغییرات مورد نظر بافته شدند.

وی انجام آزمایشات مربوط به جذب صوت بر روی نمونه ها تحت فركانس های مختلف را از دیگر مراحل این تحقیق عنوان نمود و خاطرنشان كرد: از این پارچه ها می توان برای كاهش آلودگی صوتی در سالن هایی كه فضای داخل آن با پارتیشن ها از هم جدا شده تا محل استقرار كاركنان قرار گیرد، می توان استفاده نمود.

فراهانی استفاده برای تزیین دیوار ساختمان را كه ضمن تزیین، آلودگی صوتی را می كاهد، از دیگر كاربردهای این پارچه ها ذكر كرد و اضافه كرد: ساختمان بافت با بیشترین مقدار تخلخل حداكثر جذب صوت را دارد. ضمن آنكه تخلخل بیشتر، مصرف نخ را در تولید پارچه دوجداره حلقوی تاری كمتر می كند كه از نظر اقتصادی مطلوب است.

محقق این طرح با اشاره به اینكه ارتقای جذب صوت این پارچه مرحله بعد این تحقیق است، اظهار نمود: برای این منظور این پارچه با نانو الیاف پوشش داده خواهد شد.

بر مبنای اعلام دانشگاه امیركبیر، این طرح با راهنمایی دكتر علی اصغر اصغریان جدی از اعضای هیات علمی دانشكده مهندسی نساجی دانشگاه صنعتی امیركبیر و دكتر مصطفی جمشیدی اوانكی عضو هیات علمی دانشگاه گیلان انجام شد.1397/09/05
20:47:03
5.0 / 5
4434
تگهای خبر: آب , آلودگی , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک