پلاستیك ناپیدا

پلاستیك ناپیدا خرید و فروش حیوان خانگی: پلاستیك برای ما اغلب در اشكال بطری، فویل و ظروف و جعبه های نگهدارنده مواد غذایی آشناست.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، با این وجود تركیبات پلاستیكی یا ذرات میكروسكوپی پلاستیكی در وسایلی وجود دارند كه امكان دارد ما اصلا انتظارشان را نداشته باشیم.
بنابر گزارش جدید دویچه وله، بعضی از این لوازم حاوی ذرات ریز پلاستیكی به شرح زیر است:
خمیردندان
در خمیردندان ها باز بیشتر از پلی اتیلن، در واقع همان پلاستیك، استفاده میگردد. تولیدكنندگان خمیردندان در محصولات خود با ظرافت تمام از ریزدانه گرانول (شكلی از پلیمر) بعنوان ماده ساینده بهره می گیرند كه برای ساییدن جِرم دندان یا جلای آن باز به كار برده میگردد.
لوازم آرایشی
از ذرات ریز پلاستیكی بعنوان پاك كننده پوست یا پیلینگ، در شامپو بعنوان آنتی استاتیك یا خنثی كننده الكتریسیته ساكن و در ژل دوش و كرم بعنوان پیونددهنده استفاده میگردد. میكروپلاستیك ها در محصولات بهداشتی چنان ریز و كوچك هستند كه دستگاه تصفیه فاضلاب نمی تواند از ورود آنان به دریا ممانعت كند. در اینجا باید به شامپوی كودكان باز اشاره نمود كه از ذرات ریز پلاستیك بی نصیب نمانده اند.
مواد شوینده
همین طور مواد شوینده لباس و پاك كننده های خانگی حاوی میكروپلاستیك هستند كه نهایتا به فاضلاب راه می برند. برای تولید محصولات خانگی، مواد شوینده و پاك كننده سالانه از هزاران تن مواد پلاستیكی استفاده میگردد.
قوطی های كنسرو
جداره ی درونی خیلی از قوطی های كنسرو مواد غذایی با بیس فنول آ (BPA) پوشش داده شده؛ ماده ای تركیبی كه برای سلامتی انسان نتایج خطرناكی دارد. به این معنا كه اگر درون این قوطی ها لطمه ببیند، آلومینیوم یا بیس فنول آ وارد مواد غذایی می شوند كه مصرف آن برای سلامتی انسان زیانبخش است.
درپوش شیشه ها
شاید به نظر برسد كه بسته بندی مواد غذایی داخل شیشه مطمئن تر است اما واشری كه برای درپوش این شیشه ها استفاده میگردد از مواد مصنوعی ست و ماده روان سازش باز برای سلامتی زیان بخش است.
تشتك
در مورد نوشابه باز همین مشكل وجود دارد چونكه لایه زیرین تشتك آن باز از مواد پلاستیكی تولید شده است.
كاغذهای حرارتی
فیش صندوق، صورتحساب بانكی و بلیط قطار، همه این ها از كاغذهای حرارتی تولید شده اند كه مجهز به لایه ای با حساسیت ویژه در مقابل دما هستند. این كاغذهای حرارتی باز دارای مواد مصنوعی اند.
لباس
بندرت می توان یك جفت شلوار جین پیدا كرد كه پنج درصد الیاف آنرا الاستین تشكیل نداده باشد. حتی آنهایی كه به برچسب "۱۰۰ درصد پنبه" مجهز هستند، بیشترشان الیاف و برچسب های پلاستیكی دارند و نهایتا باز با مواد مصنوعی بسته بندی می شوند. ذرات میكروپلاستیكی این لباس ها با هر شست وشو از لباس ها جدا شده و به فاضلاب می ریزند. ذراتی كه دستگاه تصفیه زباله باز نمی تواند به كلی از ورودشان به محیط زیست ممانعت كند.
بطری های پلاستیكی
نوشیدن آب از بطری پلاستیكی حدودا امری متداول می باشد. پژوهشگران در آزمایشی دریافتند كه ۹۳ درصد از آب های معدنی بطری های پلاستیكی آغشته به میكروپلاستیك هستند. اینكه این ذرات ریز پلاستیكی درون آب بطری ها دقیقا از كجا پیدایشان می شود، امری ست كه هنوز برای پژوهشگران روشن نیست. با این وجود آنان این احتمال را باز مردود نمی دانند كه چنین بطری هایی خود سبب آغشته شدن آب به مواد پلاستیكی هستند.
لاستیك های خودرو
چرخ خودروها تنها از لاستیك ساخته نمی گردد، بلكه در آن از الیاف مصنوعی باز استفاده میگردد. این الیاف مصنوعی در اثر سایش چرخ بر زمین در هوا منتشر می شوند و سپس به گیاهان، آب و بدن انسان راه می یابند.1397/09/11
18:54:54
5.0 / 5
4615
تگهای خبر: آب , بهداشت , دریا , دما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک