ملكشاهی، زیستگاه 26 نوع پرنده شكاری است

ملكشاهی، زیستگاه 26 نوع پرنده شكاری است به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی یك مستند ساز حیات وحش اظهار داشت: 26 نوع پرنده شكاری با ارزش در 2 اقلیم كوهستانی و گرمسیری حیات وحش شهرستان ملكشاهی زیست می كنند.


مهدی مامی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا تصریح كرد: زیستگاه های حیات وحش ملكشاهی با دارا بودن شرایط اقلیمی سازگار برای وحوش بخصوص برای پرندگان شكاری این منطقه را جولانگاه انواع پرندگان زیبای شكاری كرده است.
وی اضافه كرد: وجود قله های بلند ورزرین و پشمین، دره های عمیق و سخت گذر باجك و ویژدرون و پوشش گیاهی و جنگلی منحصر به فرد بیوره این مناطق را مامن نادر ترین پرندگان شكاری و كمیاب كرده است.
این مستند ساز حیات وحش تصریح كرد: عقاب شاهی و عقاب طلایی همچون هفت نوع عقابی است كه زیستگاه های این شهرستان را مناسب ترین جا برای زیست خود برگزیده اند.
مامی انواع شاهین، دال، جغد و كركس را از پرندگان شكاری عنوان نمود كه در این مناطق شناسایی شده اند و غذای اصلی این پرندگان از جوندگان و پستانداران كوچك است كه تعدیل جمعیت آنها نقش مهمی در اكو سیستم جانوری منطقه ایفا می كند.
شهرستان 22 هزار نفری ملكشاهی در 35 كیلومتری جنوب ایلام قرار دارد، بیشتر از 90 درصد این شهرستان را مناطق كوهستانی و منابع طبیعی تشكیل می دهد و وسعت عرصه های طبیعی این شهرستان بیشتر از 150 هزار هكتار است كه تابحال در محدوده مناطق حفاظت شده قرار نگرفته اند.
ملكشاهی دارای زیستگاه های منحصر به فردی همچون بیوره، باجك، نشاط، كبیر كوه و ویژدرون است كه محل زیست انواع جانواران وحشی مانند خرس، پلنگ، گرگ، گفتار، روباه، آهو، خرگوش و انواع پرندگان است.
یك میلیون و 700 هزار هكتار از گستره استان ایلام را عرصه های طبیعی تشكیل داده و تابحال یك هزار گونه گیاهی، 197 گونه پرنده، 38 پستاندار، 25 گونه مار، 18 جكوا، 31 نوع ماهی، چهارگونه دوزیست، 2 نوع لاك پشت در استان ایلام شناسایی شده است.
چهار منطقه حفاظت شده، یك منطقه شكار ممنوع و 2 اثر طبیعی ملی در استان ایلام با وسعت بیشتر از 143 هزار هكتار و 18 تالاب در استان ایلام ثبت شده است كه عمده حیات وحش و تنوع زیستی استان ایلام در این مناطق وجود دارند.
7179/6119


1397/09/12
14:07:54
5.0 / 5
4891
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک