عضوشورای تهران:

فرآیند اعلام آگهی آلودگی هوا در پایتخت زودتر عملیاتی شود

فرآیند اعلام آگهی آلودگی هوا در پایتخت زودتر عملیاتی شود خرید و فروش حیوان خانگی: عضو كمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: انتظار داریم فرآیند اعلام آگهی الودگی هوای پایتخت هرچه زودتر عملیاتی شود.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایرنا، سید آرش حسینی میلانی روز سه شنبه در یكصد و پنجمین جلسه صحن علنی شورای دربار الزامات و آمادگی های لازم در شرایط اضطرار آلودگی هوا تذكر داد وافزود: آیین نامه جدید تبصره سه ماده سه قانون هوای پاك، مهر ماه از طرف هیات دولت ابلاغ گردید كه در این آیین نامه اشاره شده كه اداره كل هواشناسی استان شرایط استمرار پایدار جو كه سبب وارونگی هوا میگردد را باز 96 ساعت پیش از وقوع اعلام نماید و همین طور دانشگاه شهید بهشتی با همكاری اداره كل محیط زیست در صورت افزایش میزان غلظت آلایندگی هوا، شرایط اضطرار را تشخیص و آگهی را اعلام كنند.
عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینكه برای اعلام شاخصه كیفیت هوا، دولت وزارت بهداشت را موظف به تهیه دستورالعمل محاسبه و اعلام شاخص كیفیت هوا كرده است، گفت: وزارت بهداشت با همكاری سازمان محیط زیست موظف است این دستورالعمل را تا 18 آبان امسال تهیه و تنظیم كند.
میلانی اضافه كرد: از دستگاه های متولی می خواهم در تهیه دستورالعمل مذكور تسریع كنند.
وی با اشاره به اینكه سازمان هواشناسی موظف است 96 ساعت پیش از شرایط اضطرار، وضعیت آگهی را اعلام نماید، اشاره كرد: در كارگروه آلودگی هوای استان، سازمان هواشناسی آمادگی خودرا برای این زمان بندی اعلام نموده بود.
میلانی عنوان كرد: انتظار داریم كه فرایند اعلام این آگهی زودتر عملیاتی شود.
وی اشاره كرد: شركت كنترل كیفیت هوا پیش بینی كرده كه فردا چهارشنبه شاخص از 150 عبور كند و در صورت تداوم پایداری باید زودتر اقدامات پیشگیرانه در دستور كار قرار بگیرد.
عضو كمیسیون سلامت شورای شهر تهران بیان كرد: به نظر می آید هنوز آمادگی لازم برای اجرای آیین نامه جدید از طرف دستگاه های متولی وجود ندارد.
میلانی آگهی از 96 ساعت قبل را مهم دانست و اشاره كرد: تفاوت مهم آیین نامه جدید، در اعلام زمان بندی و هماهنگی سریع تر دستگاه ها است.
وی خواهان اتخاذ تمهیدات لازم برای تشكیل به موقع این كارگروه در شرایط اضطرار شد.

*هرس درختان شهر تهران باید به موقع و درست صورت گیرد
عضو شورای اسلامی شهر تهران نسبت به اجرای صحیح، به موقع و درست هرس درختان در شهر تهران واكنش نشان داد.
مجید فراهانی روز سه شنبه در جریان صد و پنجمین جلسه شورا گفت: با استناد به بند 23 ماده 71 قانون تشكیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی كشور و انتخاب شهرداران به شهرداری تهران در توجه به مسائل درختان، فضای سبز پایتخت و اجرای صحیح، به موقع و درست هرس درختان تذكر می دهم.
وی اظهار داشت: درختان سرمایه های زیستی شهری همچون تهران هستند كه فقط در وانفسای آلودگی هوا و تب بلند مرتبه سازی، آسودگی خاطر مردم را در بوستانها و معابر سطح شهر رقم نمی زنند بلكه تنها امید تمام مردم برای استنشاق اندكی هوای پاك مجسوب می شوند.
فراهانی اضافه كرد: متاسفانه در ایام اخیر شهروندان تهرانی در عبور از معابر و بوستانهای سطح شهر شاهد هرس و قطع شاخه درختانی بودند كه هنوز به خواب نرفته بودند.
وی اظهار داشت: هرس شاخه های سبز این درختان، هراس و دلهره را در دل شهروندان انداخت كه بخشی از این دغدغه ها در شبكه های اجتماعی باز منعكس شد.
عضو شورای شهر تهران گفت: هرس درختان در فصل زمستان، هرس سنگین با اصول خاص و هرس بهاره به صورت بسیار سبك و مختص اشجار میوه صورت می گیرد، متاسفانه بیش فعالی و پیش دستی شهرداری تهران در هرس سال جاری لطمه های جدی به سرمایه زیستی شهر تهران وارد خواهدنمود كه این امر با هیچ توجیه و استدلالی قابل پذیرش نمی باشد.
فراهانی بیان كرد: همانگونه كه در مقابل قطع درختان برای ساخت برج ها مسئول هستیم و موضع گیری می نماییم در مقابل رفتارهای غیرمسئولانه و دارای اثر منفی بر درختان شهر توسط شهرداری باز مسئولیم و باید به این امر توجه بیشتری داشته باشیم.
رئیس كمیته بودجه و نظارت مالی شورا ابراز امیدواری كرد كه با مبادرت به موقع و موثر و اهتمام حناچی، شهردار محترم تهران شاهد حفظ و ارتقاء توجه به مسائل فضای سبز شهر باشیم.

*مشاركت اجتماعی شهروندان تهرانی مورد توجه قرار گیرد
عضو كمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران بر لزوم توجه به كار داوطلبانه و بهره گیری از مشاركت اجتماعی شهروندان تاكید نمود.
حجت نظری روز سه شنبه در یكصد و پنجاهمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با بیان نطق قبل از دستور خود به مناسبت 5 دسامبر، روز جهانی كار داوطلبانه اظهار داشت: مطابق مصوبه شورای شهر، شهرداری پایتخت به گرامی داشت این روز و هفته و سپس آن به منظور ترویج اقدامات داوطلبانه شهروندی كه در طول سال صورت گرفته، ملزم شده است.
نظری با اشاره به كار داوطلبانه و اهمیت آن اضافه كرد: بهره مندی از مشاركت شهروندان در قالب كار داوطلبانه، نه تنها واگذاری مسئولیت ها و وظایف اصلی شهرداری به شهروندان نیست بلكه یك درخواست شجاعانه و بزرگ برای دعوت و حضور فعال مردم در مجموعه برنامه های مدیریت شهری است.
عضو شورای اسلامی شهر تهران اظهارداشت: وقتی به تاثیر حضور شهروندان در برنامه ها ایمان داشته باشیم و این حضور از برنامه ریزی تا اجرا را شامل شود، به این معناست كه آماده ایم شهروندان در كنارمان برای مدیریت شهر، حضور داشته باشند و این حضور نه حضوری نمایشی بلكه حضوری فعال و موثر خواهد بود.
وی اظهار داشت: حركت در راه كار داوطلبانه نشان دهنده آن است كه مدیریت شهری، به سطحی از رشد و بلوغ رسیده كه آماده پذیرش حضور همه جانبه و همیشگی شهروندان به صورت داوطلبان فردی و یا گروهی، در زمره مدیریت شهری است.
نظری اضافه كرد: یكی از مهم ترین بسترهای بروز و نمایش مشاركت داوطلبانه شهروندان، سازمان های مردم نهاد هستند.
عضو كمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران افزود: سازمان های مردم نهاد بعنوان گروه هایی مردمی، غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی می توانند وتوانسته اند تحولات بسیار خوبی را رقم بزنند.
وی تاكید كرد: اعتماد به توانمندی های سازمان های مردم نهاد و احداث بستر مناسب برای نقش آفرینی آنها، ما را در شهر تهران به موفقیت های ارزشمندی خواهد رساند.
نظری تصریح كرد: خیلی از این تشكل های غیردولتی سال هاست كه تهران را بخشی از زندگانی خویش می دانند و شبانه روز در حال خدمت به این شهر و شهرواندان هستند.
عضو شورای اسلامی شهر تهران ضمن قدردانی از تمام كنش گران مدنی كه تابحال پرچمدار اصلی و به حق كار داوطلبانه بوده اند، اشاره كرد: در ستاد توان افزایی و پشتیبانی از فعالیت سازمان های مردم نهاد شهر تهران، در تلاش هستیم بسترهای مورد نیاز حضور این تشكل ها را در شهر فراهم نماییم.
وی عنوان كرد: معقتدیم سازمان های مردم نهاد می توانند در انجام برنامه ها و رسیدن به اهداف، اثری مهم داشته و به ما یاری كنند.
نظری اضافه كرد: اگر شهروندان ما احساس كنند كه حیات شهری شان به نقش آفرینی های مشاركتی نیازمند است، تصاویری زیبا و به یاد ماندنی خلق خواهند كرد.
عضو كمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران بیان كرد: فراهم سازی این بسترهای اولیه توسط مدیریت شهری قطعا، با یاری گری رسانه ها در معرفی این بسترها و زمینه ها به شهروندان تكمیل میگردد.
وی ابراز امیدواری كرد: شهردار تهران كه در برنامه ها و همین طور سوگند خود در صحن شورا، به ضرروت مشاركت مردم تاكید داشتند، اقداماتی موثر را در این حوزه انجام دهند.
نظری، افزایش اعتماد شهروندان به مدیریت شهری و ارتقای حس مسئولیت همگانی، انطباق بیشتر از پیش برنامه های شهری با مطالبات شهروندان، احداث حس بیشتر تعلق و هویت به شهر، را از آثار رشد و گسترس كار داوطلبانه در شهر دانست.
تهرام/7244/ 7245/ 1539


1397/09/13
14:58:06
5.0 / 5
4293
تگهای خبر: آب , آلودگی , بهداشت , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک