ایالات متحده، متهم اصلی اختلال در كنفرانس اقلیمی لهستان

ایالات متحده، متهم اصلی اختلال در كنفرانس اقلیمی لهستان خرید و فروش حیوان خانگی: وزیر امور خارجه ˮوانواتوˮ اعلام نمود: ایالات متحده آمریكا و دیگر كشورهای توسعه یافته با حجم بالای انتشار كربن دی اكسید به صورت چشمگیر در حال بی ثمر كردن نتایج كنفرانس اقلیمی سازمان ملل متحد در ˮكاتوویتسِˮ لهستان هستند.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، اخطار وی در حالی عنوان شد كه پیش تر هم كشورهای اقیانوس آرام و هند اخطار داده بودند در صورت عدم تولید قوانینی برای اقلیم جهانی، این كشورها رو به نابودی می روند.
رالف رجینوانو، وزیر امور خارجه "وانواتو" در سخنرانی كوبنده ای در مقابل وزیران و سران دولت ها با تاكید بر این كه كشورهای توسعه یافته با وجود سهم بالا در انتشار كربن دی اكسید، تعمدا در حال مانع تراشی برای مذاكرات هستند، انگشت افترا را به سمت ایالات متحده برد.
وی با بیان این كه كشورهایی كه بیشترین مسئولیت را در مقابل تغییرات اقلیمی دارند در كوشش برای خنثی سازی تلاش ها در این زمینه هستند، اظهار نمود: این امر عمیقا بر من تاثیر می گذارد كه شاهد این هستم كه مردم آمریكا و دیگر كشورهای توسعه یافته در سراسر جهان در حال رنج بردن از اثرات فاجعه بار اقلیمی هستند و مذاكره كنندگان حرفه ای آنها، اینجا در كنفرانس COP24 در حال مانع تراشی برای هر گونه توجه به از دست رفتن و صدمه دیدن دستورالعمل های توافق پاریس و از بین بردن هر گونه احتمال برای پیشرفت حقیقی و دقیق در بزرگترین تهدید موجود برای بشریت هستند.
مذاكرات تغییرات اقلیمی سازمان ملل متحد در لهستان با بحثی معنادار در مورد این كه آیا باید "هشدار گزارش ویژه IPCC در مورد عواقب شدید افزایش گرمای جهانی بالای ۱.۵ درجه سانتی گراد در سطوح پیش-صنعتی" صرفا در این كنفرانس "مطرح" شود یا مورد "استقبال" و توجه خاص قرار گیرد، گرفتار ناآرامی ها و از مسیر خود منحرف شده است. این گزارش ویژه با جبهه گیری های بزرگترین كشورهای تولید كننده نفت یعنی ایالات متحده آمریكا، عربستان سعودی، روسیه و كویت كه اصرار دارند "مطرح" شدن این گزارش در كنفرانس كافی است، مواجه شده است.
وزیر امور خارجه "وانواتو" اضافه كرد: چه این گزارش مورد استقبال قرار گیرد، چه تنها مطرح شود و چه به صورت شرم آوری این دستاورد علمی نادیده گرفته شود، نمی توان چیزی از بار این فاجعه بر دوش انسانیت كاست و كسانی كه این جبهه گیری های معنادار را انجام داده اند، باید فكری به حال وجدان خود كنند!
وی با اشاره به قوانین دوجانبه ای كه سه سال پیش با توافق ۱۹۳ كشور در توافق پاریس تعیین شد ولی كشورهایی با حجم بالای انتشار كربن دی اكسید را از اجرای تعهدات كاهش انتشار معاف كرده بود، اظهار داشت: ما به قوانینی نیاز داریم كه همه كشورها آنرا اجرا كنند.
این در حالی است كه اداره دولتی ایالات متحده اظهار نظرات رالف رجینوانو را رد كرد.
گروهی از كشورهای جزیره ای كوچك در اقیانوس آرام و هند همچون وانواتو، كریباتی، ساموآ، تووالو، جزایر كوك و مالدیو با بیان این كه كشورهای آنها با بیشترین خطر تغییرات اقلیمی مواجه اند خواهان اقدام های بیشتر بین المللی برای محدود كردن گرمایش ۱.۵ درجه ای جهانی شده بودند.
به گزارش گاردین، وزیر محیط زیست مالدیو هم به نمایندگی از این كشورها با تاكید بر تداوم شكست جهان در مقابله با تغییرات اقلیمی اظهار نمود: با گذشت یك چهارم قرن از مذاكرات UNFCCC و سه سال از توافق تاریخی پاریس، ما بیشتر از هر زمانی از دستیابی به اهداف تثبیت انتشار گازهای گلخانه ای خود دور مانده ایم و به نقطه آغاز نزدیك می شویم.1397/09/22
13:47:40
5.0 / 5
4737
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک