مدیركل حفاظت محیط زیست سمنان:

رفع معضل انباشت زباله در مهدیشهر نیازمند عزم ملی است

رفع معضل انباشت زباله در مهدیشهر نیازمند عزم ملی است به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی مدیركل حفاظت محیط زیست استان سمنان اظهار داشت: رفع معضل انباشت غیراصولی زباله از استان مازندران در روستاهای فولادمحله و اگره از توابع شهرستان مهدیشهر نیازمند عزم ملی است.


عباسعلی دامنگیر روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا اضافه كرد: چالش دفن غیراصولی زباله از استان مازندران در روستاهای اگره و فولاد محله از توابع شهرستان مهدیشهر جدی و نیازمند پیگیری است.
وی تصریح كرد: مركز بهداشت بخش شهمیرزاد سالانه چندین بار از آب چشمه و سفره های زیرزمینی این مناطق نمونه برداری می كند و برپایه آخرین ارزیابی های انجام شده، آب شرب قابل استفاده در این مناطق بهداشتی و سالم می باشد.
مدیركل حفاظت محیط زیست استان سمنان افزود: روزانه ده ها كامیون زباله از مركز استان مازندران در حوالی روستاهای مرزی شهرستان مهدیشهر انباشت می گردد كه این امر سبب نارضایتی شدید روستاییان ساكن این مناطق شده است.
وی افزود: در چند سال قبل نامه نگاری های قابل توجهی با اداره كل حفاظت محیط زیست استان مازندران برای رفع این چالش انجام شد اما تابحال برای رفع این چالش اقدام موثری صورت نگرفته است.
دامنگیر خاطرنشان كرد: بر مبنای برآوردها شیب زمین در مناطق كوهستانی شمال مهدیشهر به سمت استان مازندران بوده و شیرابه های حاصل از انباشت زباله به سفره های زیرزمینی همان استان نفوذ می كند.
مدیركل حفاظت محیط زیست استان سمنان اظهار داشت: رفع چالش زیست محیطی در این منطقه نیازمند عزم ملی است و با راه اندازی دستگاه های تصفیه و زباله سوز از انتقال شیرابه به سفره های زیرزمینی جلوگیری می گردد.
به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایرنا، روستاهای فولاد محله و اگره در 90 كیلومتری مركز استان سمنان قرار دارد و برپایه سرشماری نفوس و مسكن 1395، بیشتر از 500 خانوار و 2 هزار نفر جمعیت دارد.
7339/6103


1397/09/28
20:27:21
5.0 / 5
4917
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک