اماو اگرهای مجوز معدنی در دل جنگل های هیركانی

اماو اگرهای مجوز معدنی در دل جنگل های هیركانی خرید و فروش حیوان خانگی: درحالی كه صدور مجوز بهره برداری از معادن در شمال كشور از سال ۹۵ ممنوع شده است، مقدمات بهره برداری از معدن شن و ماسه در روستای ˮبرنت ˮ سواد كوه واقع در جنگل های هیركانی شروع شده و به قول دبیر شبكه تشكل های محیط زیست و منابع طبیعی مازندران اعتراضات تعدادی از شهروندان و فعالان محیط زیستی مازندران را به دنبال داشته است.داریوش عبادی در گفت و گو با ایسنا با بیان اینكه مجوز مذكور را اداره كل صنایع و معادن استان مازندران به یك شخص واگذار كرده است و اداره صنایع و معادن پیش از صدور مجوز باید از اداره منابع طبیعی استعلام بگیرد، مدعی شد: اداره منابع طبیعی استان مازندران گویا در موعد مقرر استعلام را پاسخ نداده و اداره صنایع و معادن مجوز را سپس اتمام مهلت منابع طبیعی برای پاسخ، صادر كرده است.

وی با اشاره به اینكه صدور مجوز بهره برداری از معدن در جنگل های شمال كشور ممنوع می باشد و به نظر می آید كه این مجوز قبل از ممنوعیت، صادر گردیده است، اظهار داشت: اگر غیر از این باشد محدوده ای كه برای آن مجوز بهره برداری صادر شده در كنار یكی از شاخه های دائمی رودخانه خطیركوه است. این منطقه زیستگاه گونه در معرض خطر انقراض «كبك دری» و «خرس قهوه ای» است، همین طور رویشگاه "توسكا" و گونه ممنوع القطع «گََوَن» است.

دبیر شبكه تشكل های محیط زیست و منابع طبیعی مازندران با اشاره اینكه هفته گذشته بولدوزها برای ورود به منطقه درختان توسكا را قطع كردند، اشاره كرد: مردم محلی به محض آگاهی از این اقدام اعتراض كردند و مانع ادامه فعالیت بولدوزرها شدند همین طور در روز ۳۰ آذر ماه، مردم روستا به صورت نمادین دور درختان زنجیره زدند و اعتراض خودرا نسبت به تخریب محیط زیست و منطقه اعلام نمودند.

عبادی با اشاره به اینكه مسئولان منابع طبیعی و صنایع و معادن قول داده اند كه مجوز را لغو كنند، اظهار داشت: هنگام صدور مجوز شخص تعهد می دهد كه در صورت به وجود آمدن مشكلات اجتماعی فعالیت خودرا ادامه ندهد و حقوق مردم را نادیده نگیرد. هم اكنون پایین دست رودخانه زمین های كشاورزی وجود دارد و صاحب معدن نمی تواند از آب آن استفاده نماید.

دبیر شبكه تشكل های محیط زیست و منابع طبیعی مازندران درانتها اشاره كرد: فعالان محیط زیست و بومیان منطقه خواستار لغو مجوز بهره برداری از معدن هستند چونكه تا مجوز لغو نشود تهدید راه اندازی معدن در منطقه وجود دارد.
1397/10/03
18:15:48
5.0 / 5
4665
تگهای خبر: آب , انقراض , جنگل , دام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک