28 دشت سمنان آه ندارد كه با ناله سودا كند!

28 دشت سمنان آه ندارد كه با ناله سودا كند! خرید و فروش حیوان خانگی: استاندار سمنان با اشاره به اینكه از ۲۸ دشت موجود در استان سمنان ۱۵ درصد از نظر برداشت آبی ممنوعه و ۱۳ دشت باز فاقد ظرفیت بهره برداری منابع آبی است، اشاره كرد بدین سبب می توان گفت استان سمنان از این منابع آبی محروم است.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، علیرضا آشناگر در دیدار با رئیس سازمان جهاد كشاورزی استان سمنان و دیگر مدیران دستگاه های تابعه وزارت جهاد كشاورزی در استان، استفاده مناسب از منابع آبی موجود در بخش كشاورزی این استان را خواهان شد و اظهار نمود: باید از منابع آبی موجود در استان سمنان برای بخش كشاورزی استفاده بهینه شود.
وی افزود: امروز لازم است تا با افزایش بهره وری به معیشت و توان اقتصادی بهره برداران بخش كشاورزی استان سمنان كمك كرده و با نمایش آموزش های لازم برای بهبود وضعیت بهره وری از منابع آبی موجود تلاش نماییم.

استاندار سمنان با اشاره به كسری ۱۵۰ میلیون متر مكعبی مخزن آب های زیرزمینی در استان سمنان، خشكسالی های گوناگون و كمبود بارش را همچون مشكلات این استان در تامین آب برای مصارف بخش های مختلف عنوان و اشاره كرد: بارش سالانه ۱۰۰ تا ۱۲۰ میلی متری به اندازه ای نیست كه بتوان از آن برای توسعه بخش كشاورزی بهره برد.

آشناگر، استفاده از آب در فصول پر بارش سال برای بخش كشاورزی را مورد تاكید قرار داد و با تجلیل از اقدامات سازمان جهاد كشاورزی استان سمنان در این زمینه تصریح كرد: باید كشت محصولات پر آب بر به كشت های پاییزه و زمستانه تبدیل گردد.

وی، توجه به اجرای الگوی كشت را بعنوان یكی از مهمترین اولویت های استان سمنان در بخش كشاورزی دانسته و با اشاره به اینكه استان سمنان خاستگاه كشت پسته در كشور شمرده می شود، افزایش سطح زیر كشت این محصول استراتژیك و با ارزش افزوده بالا را خواهان شد.

استاندار سمنان با تاكید بر ضرورت توسعه كشت های گلخانه ای در این استان بعنوان دیگر سیاست مهم دولت برای مدیریت مصرف آب در بخش كشاورزی بر لزوم خروج محصولات كشاورزی پر آب بر از الگوی كشت این استان تاكید كرد.

آشناگر با اشاره به صادرات ۳۵ میلیون دلاری استان سمنان در بخش كشاورزی، تلاش سازمان جهاد كشاورزی این استان را ثمین توصیف كرد و اضافه كرد: زیرساخت های خوبی برای توسعه صادرات محصولات كشاورزی استان سمنان در حال فراهم شدن است. فرودگاه بین المللی شاهرود می تواند به توسعه صادرات محصولات كشاورزی استان سمنان كمك نماید.

وی بر ضرورت احیای باغات اطراف شهر سمنان و استفاده از پساب شهر سمنان برای مصرف در بخش كشاورزی، اصرار كرد و اظهار داشت: توسعه آبخیزداری و آبخوانداری و باز همكاری سازمان جهاد كشاورزی استان سمنان برای واگذاری اراضی فاقد ظرفیت كشاورزی این استان در امتداد اقدامات توسعه ای در استان سمنان از دیگر مواردی است كه باید مورد توجه قرار گیرد.
استاندار سمنان همین طور بر ضرورت پشتیبانی از واحدهای تولیدی و صنعتی استان اصرار كرد و اظهار داشت: بی توجهی و عدم پشتیبانی از صنایع، تولید و اشتغال را در كشور و استان با خطر روبرو می كند.
به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، علیرضا آشناگر دركارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان اظهار نمود: دستگاه های اجرایی استان موظفند كه از صنایع تولیدی حمایت جدی كنند. هرگونه بی توجهی به این واحدها اشتغال را با مشكل مواجه می كند.
آشناگر، حفظ اشتغال موجود را امری ضروری خواند و افزود: پشتیبانی از تولید در شرایط موجود و در دوران تحریم ها باید با قوت و جدیت بیشتری صورت گیرد. صنایع كشور در این شرایط با مشكلاتی مواجهند كه دستگاه های خدمات رسان دولتی اجازه ندارند این مشكلات را مضاعف كنند.
رئیس كارگروه رفع موانع تولید استان سمنان با اشاره به كمبود نقدینگی و مشكلات مالی در واحدهای تولیدی، حمایت بانك ها را مهم خواند و اشاره كرد: در این شرایط ویژه دستگاه های اجرایی و بانك ها باید معوقات و بدهی های صنایع را تقسیط كنند.
آشناگر اظهار نمود: دستگاه های خدمات رسان و اجرایی حق قطع خدمات به بنگاه های اقتصادی را ندارند و باید از طرق دیگر نسبت به دریافت مطالبات اقدام نمایند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان كه در معیت استاندار سمنان و در ادامه بازدیدهای استاندار از واحدهای صنعتی شهرستان سمنان از شركت صنایع لاستیكی پارمیدا بازدید می كرد بر حمایت این سازمان از واحدهای صنعتی اصرار كرد و اظهار داشت: شركت صنایع لاستیكی پارمیدا با سرمایه گذاری ۴۰۰ میلیارد ریالی در شهرستان سمنان حدود ۳۴۰ اشتغال در استان به وجود آورده است.
بهروز اسودی افزود: این واحد تولیدی موفق ظرفیت تولید سالانه 6800 تن انواع نوار لاستیك دور درب خودرو را دارد. این واحد تولیدی در پارسال به صورت ماهانه حدود ۴۳۰ تن انواع نوار دور درب خودرو تولید و روانه بازار كرده است.
1397/10/08
22:48:25
5.0 / 5
4436
تگهای خبر: آب , بارش , خدمات , دام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک