حجم ذخیره آب سد اكباتان 24 درصد افزایش یافت

حجم ذخیره آب سد اكباتان 24 درصد افزایش یافت خرید و فروش حیوان خانگی: مدیرعامل شركت آب منطقه ای همدان اظهار داشت: ورودی آب به سد اكباتان همدان در سال آبی جاری نسبت به پارسال بیشتر شده به گونه ای كه حجم ذخیره آب این سد نسبت به مدت مشابه پارسال نزدیك به 24 درصد افزایش داشته است.


منصور ستوده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا یادآوری كرد: حجم ذخیره سد اكباتان از شروع سال آبی تا نهم دی ماه به 12 میلیون و 800 هزار مترمكعب رسید كه این میزان در مدت مشابه پارسال 10 میلیون و 330 هزار متر مكعب بود.
وی با اشاره به اینكه این سد بیشتر از 32 میلیون متر مكعب ظرفیت ذخیره آب دارد، گفت: هم اكنون میزان ورودی سد اكباتان 925 لیتر در ثانیه و میزان خروجی آن 880 لیتر در ثانیه برای مصارف شرب است.
ستوده با اشاره به بارش های امسال اظهار داشت: میانگین بارش های استان همدان از شروع سال آبی 184 میلی متر گزارش شده است كه این میزان در پارسال 48 میلی متر و در میانگین طولانی مدت 114 میلی متر بود و این آمارها نسبت به پارسال بیشتر از 4.5 برابر و نسبت به میانگین طولانی مدت 63 درصد افزایش را نشان داده است..
وی افزود: با بارشهای مناسب سال آبی جاری (از اول مهر) 38 درصد از حجم سد اكباتان پر شده است كه در مدت مشابه پارسال این میزان 31 درصد ارزیابی شد.
مدیرعامل شركت آب منطقه ای همدان با اشاره به اینكه وضعیت منابع آبی استان همدان محدود است از مردم خواست برای پیشگیری از بروز بحران آب، مصرف را مدیریت كرده و صرفه جویی كنند.
سد اكباتان در پنج كیلومتری جاده همدان به ملایر منشعب شده و راه دسترسی به آن، به سمت روستای سنگستان است و ظرفیت فعلی مخزن این سد 40 میلیون متر مكعب اعلام میگردد.
جمعیت استان همدان یك میلیون و 750 هزار نفر شامل یك میلیون و 77 هزار نفر جمعیت شهری است كه از این تعداد، یك میلیون و 72 هزار نفر زیر پوشش شركت آب و فاضلاب استان همدان هستند.
9904/2090


1397/10/11
13:39:11
5.0 / 5
4754
تگهای خبر: آب , بارش , منابع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک