15هزار هكتار از كانونهای ریزگرد دریاچه ارومیه تثبیت شود

15هزار هكتار از كانونهای ریزگرد دریاچه ارومیه تثبیت شود خرید و فروش حیوان خانگی: مدیركل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی با اشاره به اجرای طرح تثبیت بیولوژیكی كانون های ریزگرد در اطراف دریاچه ارومیه اظهار داشت: 2 هزار و 500 هكتار از اراضی اطراف دریاچه زیر پوشش این طرح قرار دارد و در صورت تامین اعتبار 15 هزار هكتار دیگر باید به آن اضافه شود.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایرنا پرویز آراسته روز سه شنبه در جمع خبرنگاران اضافه كرد: از آغاز اجرای این طرح در استان در اواخر سال 1392 تابحال حفاظت محیط زیست استان 480 هكتار از طرح را با صرف 9 میلیارد ریال هزینه اجرا كرده است.
وی افزود: برای احیای دریاچه ارومیه در سال آینده هفت هزار میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است كه در صورت تخصیص آن روند احیای دریاچه تسریع میگردد.
آراسته با اشاره به اینكه مشكلات موجود در حوضه دریاچه ارومیه ناشی از نبود كارشناسی های زیست محیطی است، اضافه كرد: اگر این كارشناسی ها در طرح های توسعه استان صورت نگیرد، در دراز مدت مشكلات متعددی را برای منطقه پدید می آورد.
وی در زمینه آخرین وضعیت آبی دریاچه ارومیه باز اظهار داشت: تراز دریاچه هم اكنون یكهزار و 270.56 سانتی متر از سطح آب های آزاد است.
وی بیان كرد: مقدار آب موجود در دریاچه ارومیه یك میلیارد و 600 میلیون مترمكعب تخمین زده شده و 2 هزار و 70 كیلومتر از كل مساحت آن دارای آب است.
مدیركل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی با اشاره به عملكرد اداره پارك ملی دریاچه ارومیه امسال باز بیان كرد: راه اندازی دوربین های پایش آنلاین در جزایر اشك و كبودان، راه اندازی ساختمان محیط بانی در مجتمع رشكان و خرید و انتقال تجهیزات راه اندازی آب انبار در جزیره كبودان از اقدامات انجام یافته برای حفاظت از حیات وحش است.
آراسته بیان كرد: نصب آبگرمكن خورشیدی جزیره كبودان، انتقال 2 راس گوزن زرد ایرانی از دشت ناز سازی به مجتمع رشكان و همكاری با دانشگاه تهران در زمینه احداث ایستگاه سنجش گرد و غبار در رشكان از سیار اقدامات انجام یافته در این پارك ملی می باشد.
آراسته با اشاره به انجام سه هزار و 350 مورد پایش های زیست محیطی و میزان آلایندگی از واحدهای صنعتی آذربایجان غربی گفت: این پایش ها توسط 16 آزمایشگاه فعال و معتمد طرف قرارداد با اداره كل حفاظت محیط زیست استان انجام شده و 366 واحد باز به صورت خود اظهاری مبادرت به نمایش گزارش كرده اند.
وی با اشاره به اینكه در ضمن سال جاری بیشتر از سه هزار و 700 مورد بازدید از واحدهای صنعتی توسط كارشناسان حفاظت محیط زیست استان انجام شده است، اظهار داشت: از این تعداد 307 مورد منجر به صدور اخطار زیست محیطی به واحدهای صنعتی متخلف شد.
به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایرنا دریاچه ارومیه دارای چندین كانون ریزگرد است و در هنگام وزش باد امكان احداث طوفان های نمكی وجود دارد؛ این كانون ها تهدیدی جدی برای سلامت مردم منطقه شمرده می شود.
7125/7129


1397/10/11
22:53:38
5.0 / 5
5073
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک