زباله از سر و كول ساحل نشینان خزر بالا می رود

زباله از سر و كول ساحل نشینان خزر بالا می رود به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی در چهارمین جلسه شورای اداری فریدونكنار مبحث سگ های ولگرد و زباله بعنوان بزرگ ترین چالش بهداشتی در این شهرستان عنوان شد.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، عبدالله محمدی، رئیس شبكه بهداشت و درمان فریدونكنار در این نشست با اشاره به اینكه سه مشكل اساسی بهداشتی در فریدونكنار وجود دارد، خاطرنشان كرد: دفع غیربهداشتی زباله در معابر و خیابان ها، دفع غیربهداشتی زباله در سطح شهرستان و وجود سگ های ولگرد همچون چالش هایی است كه باید دستگاه های مربوطه اقدامات لازم را برای برطرف شدن آنها انجام دهند.
ولی الله نانواكناری، نماینده مردم فریدونكنار و بابلسر در جلسه شورای اداری فریدونكنار اظهار نمود: طبق رایزنی های صورت گرفته باید در سه سال آینده تمامی آب بندان های شهرستان فریدونكنار لایروبی شود چراكه این امر از موثرترین راه تامین كمبود آب كشاورزان است.
نماینده مردم فریدونكنار و بابلسر افزود: در حالیكه اهدای زمین و كلنگ زنی پایگاه امداد و نجات جاده ای هلال احمر سال قبل انجام شد اما هنوز اتفاق خاصی جهت راه اندازی ساختمان آن انجام نشده كه باید پیگیری های لازم در این خصوص صورت گیرد.
محمدمهدی نصیری فرماندار فریدونكنار در این نشست اظهار نمود: تعیین حریم زیست محیط دامگاه باید مشخص شود چراكه این امر باعث بروز موانع زیادی در ساخت و ساز در بخش دهفری شده است.
فرماندار فریدونكنار تصریح كرد: آمادگی برای سفرهای نوروزی باید جدی گرفته شود كه شهرداری، شورای شهر، بخشداری ها و میراث فرهنگی، گردشگری بخشداری ها باید این امر را دنبال كنند.
محمد هادی زاده، مدیر جهادكشاورزی فریدونكنار در این نشست با اشاره به عملكرد این اداره از آغاز سال 97 تابحال اظهار نمود: سطح زیر كشت در فریدونكنار 6022 هكتار با بهره برداری 5300 نفر است. متاسفانه پایه اقتصادی فریدونكنار فقط كشت برنج است كه لازم است با تنوع بخشی در كشت ها مانند پرورش گل و گیاه زینتی از تك محصولی بودن خارج شویم و به دنبال توسعه اقتصادی باشیم.
وی خاطرنشان كرد: 130هكتار مركبات در فریدونكنار وجود دارد و اگر هر كشاورز در خانه خود چند درخت مركبات داشته باشد می تواند در تنظیم بازار شهرستان موثر باشد.
وضعیت نابسامان اراضی كشاورزی در محل دپوی زباله در فریدونكنار
به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، اراضی كشاورزی در محل دپوی زباله در فریدونكنار وضعیت نابسامانی دارد به گونه ای كه شیرابه های تولید شده از این زباله ها وارد این زمین های كشاورزی می گردد. این تهدید سال ها است كه سلامت مردم در مازندران و بخصوص فریدونكنار را به خطر انداخته و مردم این مناطق نسبت به برخی كم كاری ها ناراضی هستند.
محل دپوی زباله در فریدونكنار دقیقا در كنار اراضی شالیزاری برنج قرار دارد به گونه ای كه شیرابه های زباله وارد این زمین ها می گردد كه نتیجه آن رشد نامنظم شالی های برنج است. دپوی زباله در كنار اراضی شالیزاری سلامت انسان ها را به خطر می اندازد و خیلی از بیماری ها را به وجود می آورد.
دپوی زباله در ساحل فریدونكنار و بابلسر
قبل از این نماینده مردم فریدونكنار و بابلسر در سال 96 اظهار داشته بود: دپوی زباله در دو نقطه در ساحل فریدونكنار و بابلسر مشكلاتی را برای شهروندان بوجود آورده است كه در آینده نزدیك باید این مشكل برطرف شود.
ولی الله نانواكناری در جمع خبرنگاران در پاسخ به اینكه معضل دپوی زباله چگونه برطرف می شود، خاطرنشان كرد: معضل دپوی زباله دامن گیر مردم شده است. این مورد در حال بررسی است و به دنبال ورود سرمایه گذاران و شركت های خصوصی در استان هستیم.
نماینده مردم بابلسر و فریدونكنار در مجلس گفته، حجم نشت شیرآبه های پسماندها در مازندران 10ها برابر از بمب های شیمیایی خطرناك تر است.
به گزارش خبرنگار ایسنا، ولی الله نانواكناری نماینده مردم شهرستان های بابلسر و فریدونكنار در مجلس در دیدار با رئیس جهاد دانشگاهی مازندران، با اشاره به اینكه پسماند زباله یكی از مهم ترین معضل های مازندران است، اظهار نمود: مبحث پسماند را در ایام اخیر در چارچوب طرح سوال از وزیر كشور پیگیری كردیم و این پیگیری ادامه می یابد.
وی با اشاره به اینكه زباله برای این استان با عنایت به وضعیت آب و هوایی و بالا بودن سطح آب زیرزمینی، خطرناك می باشد، خاطرنشان كرد: قتل عام آبزیان در مازندران به علت مسمومیت آب های مازندران ناشی از نشت شیرآبه زباله ها است؛ بعضی از رودخانه های مازندران آنقدر آلوده شده است كه حتی برای آبزیان هم قابل استفاده نیست.
نانواكناری با اشاره به اینكه در ساحل دریای مازندران گونه های ریزی زندگی می كنند كه با قرار گرفتن در راه نشت شیرآبه های زباله، در حال انقراض هستند، اظهار داشت: برخی ماهیان مانند كفال در تابستان ها به علت آلودگی از بین می رود و دلیل اصلی آن هم سمومی است كه از زباله ها خارج می گردد.
وی با اشاره به اینكه در تحقیق چند روز گذشته مركز پژوهش مجلس آمده است كه به علت مسمومیت آب های سطحی و زیرزمینی مازندران، بیماری هایی چون سرطان در منطقه افزایش یافته است، اظهار نمود: بر اساس این تحقیقات عموما تولیدات كشاورزی مانند برنج، مركبات و غیره مسموم هستند.1397/10/22
15:14:13
5.0 / 5
4977
تگهای خبر: آب , آلودگی , انقراض , بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک