اقدام مثبت اوپك برای اقتصاد جهانی

اقدام مثبت اوپك برای اقتصاد جهانی به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نظر می آید معامله گران نفت تا حدود زیادی متقاعد شده اند كه اقدام فوری اوپك در كاهش تولید برای جبران تاثیر رشد تولید شیل و كندی رشد اقتصاد جهانی كافی خواهد بود.به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، بهای معاملات آتی نفت برنت در ایام اخیر در حدود ۶۰ دلار در هر بشكه ثابت شده كه بسیار پایین تر از اوج قیمت بیشتر از ۸۵ دلار در اكتبر سال قبل است اما از جانب دیگر بسیار بالاتر از حدود ۵۰ دلار در اواخر دسامبر است.

كاهش اختلاف قیمت معاملات آتی برای تحویل زودتر در هفته های اخیر نشان داده است كه معامله گران نسبت به گذشته، انتظار دارند بازار مازاد عرضه كمتری داشته باشد.

عربستان سعودی و متحدان اوپك و غیراوپك این كشور كاهش تولید و صادرات چشمگیری در دسامبر و اوایل ژانویه داشته اند. بر اساس گزارش ماهانه اوپك كه بر اساس اطلاعات منابع ثانویه بوده، تولید نفت این گروه در دسامبر ۷۵۰ هزار بشكه در روز كاهش داشته است. عمده این كاهش تولید از جانب عربستان سعودی (۴۷۰ هزار بشكه در روز) انجام گرفته اما همینطور تولید ایران (۱۶۰ هزار بشكه در روز) و لیبی (۱۷۰ هزار بشكه در روز) در نتیجه تحریم های آمریكا و ناآرامی داخلی كاهش پیدا كرده است.

عربستان سعودی اعلام نموده كه تولیدش در ماه میلادی جاری كاهش بیشتری پیدا خواهد نمود چونكه این كشور تلاش می كند از رشد بیش از اندازه ذخایر نفت جلوگیری كند. این كشور و متحدانش با اقدام سریع و قاطع امیدوارند از یك دوره دیگر تولید مازاد بر تقاضا و كاهش شدید قیمت ها جلوگیری نمایند.

دورنمای اقتصادی

بزرگترین ابهام مربوط به چشم انداز اقتصاد جهانی است كه طبق جدیدترین گزارش ماهانه اوپك، ریسكهای متوجه رشد اقتصاد جهانی نزولی مانده است. اگر نرخ رشد اقتصاد جهانی كاهش بیشتری پیدا كند، پتانسیل بازگشت مازاد عرضه در بازار نفت وجود دارد و در این صورت اعضای اوپك برای كاهش بیشتر تولید، تحت فشار قرار خواهند گرفت.

با این حال این سازمان امیدوار است كه بانكهای مركزی بزرگ جهان با اتخاذ سیاست پولی متناسب با اوضاع، به نشانه های كندی رشد اقتصادی واكنش نشان دهند. نتیجه رویكرد ملایم بانكهای مركزی در تحكیم سیاست پولی، تسهیل شرایط مالی تسهیل، دلار ضعیف تر و فرود نرم تر اقتصاد جهانی و بازار نفت در سال ۲۰۱۹ خواهد بود.

اكثر معامله گران و صندوقهای سرمایه گذاری سناریوی فرود نرم را به جای فرود سخت یا تسریع رشد اقتصادی ترجیح می دهند. در واقع ریسكهای قابل توجهی در هر دو جهت وجود دارد. رشد سریعتر از حد انتظار، بازار را با كمبود عرضه نفت مواجه می كند و با تشویق صندوقهای سرمایه گذاری به افزایش قراردادهای خرید، قیمتها را بالاتر می برد و به اوپك اجازه می دهد كاهش تولید اخیرش را تسهیل كند.

بر اساس گزارش رویترز، در شرایط فعلی بازار با وجود مازاد ظرفیت تولید در عربستان سعودی، دورنمای عرضه مطلوب به نظر می آید ازاین رو روند قیمت ها عموما از رویدادها یا تحولات بخش تقاضا تاثیر خواهند پذیرفت.
1397/11/01
13:53:27
5.0 / 5
5207
تگهای خبر: خرید , دام , طب , منابع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک