هزینه طرح ترافیك صرف حمل و نقل عمومی و پاك می شود

هزینه طرح ترافیك صرف حمل و نقل عمومی و پاك می شود خرید و فروش حیوان خانگی: معاون حمل و نقل و ترافیك شهردار تهران در جلسه شورای مدیران این معاونت اعلام نمود طبق برنامه سوم توسعه كه تصویب آن در شورای شهر تهران به اختتام رسیده، پس از این عوارض طرح ترافیك و موارد مشابه آن صرفا برای توسعه حمل و نقل عمومی و پاك یا برنامه های كاهش آلودگی هوا هزینه خواهد شد.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، طبق اعلام معاونت حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران، برمبنای احكامی كه با پیشنهاد این معاونت و تصویب شورای شهر در برنامه سوم توسعه شهر تهران قرار گرفته است، عوارض مربوط به طرح ترافیك، آلودگی هوا و موارد مشابه آن سپس این صرفا باید به توسعه حمل و نقل همگانی و پاك اختصاص پیدا كند.
گفتنی است تا سال ۱۳۹۶ نیمی از درآمدهای طرح ترافیك (پس از كسر سهم ۲۰ درصد حمل و نقل ریلی) بعنوان بودجه جاری در اختیار شهرداری قرار می گرفت و صرف پرداخت حقوق یا سایر هزینه های جاری می شد. اما از شروع سال ۹۷ و در طرح ترافیك جدید، تصویب گردید كه مازاد درآمد طرح نسبت به سال گذشته، منحصرا در حمل و نقل عمومی هزینه شود.
حالا با مصوبات جدیدی كه از شورای اسلامی شهر تهران ستاندن شده، از سال ۹۸ نیمه دیگر درآمدهای حاصل از طرح ترافیك باز باید بعنوان كمك های فنی و اعتباری در حوزه كاهش آلودگی هوا، نوسازی ناوگان حمل و نقل همگانی و توسعه حمل و نقل پاك هزینه شود.
پورسیدآقایی در جمع مدیران حوزه حمل و نقل شهرداری آگاهی داد كه با تشكیل صندوق توسعه حمل و نقل همگانی و محیط زیست در سال اول یا دوم اجرای برنامه سوم توسعه، این مساله كه عوارض دریافتی از شهروندان صرفا باید برای توسعه حمل و نقل عمومی و پاك هزینه شود، تثبیت خواهد شد.
به قول معاون حمل و نقل شهرداری تهران، احداث زیرساخت های هوشمند به جهت اینكه هزینه خدمات مترو، اتوبوس، تاكسی، دوچرخه و پاركینگ توسط یك كارت شهروندی صورت گیرد، از دیگر احكامی است كه با پیشنهاد این معاونت در برنامه سوم توسعه شهرداری گنجانده شد. بازبینی سالانه برنامه معاینه فنی، كنترل آلاینده های ناشی از وسایل نقلیه و تعریف شاخص های كنترلی جدید زیست محیطی در آزمون ها، بررسی وضع محدوده بدون آلاینده حمل و نقلی، كنترل آلایندگی خودروها در پایانه های اتوبوسرانی و ترمینال ها از دیگر الزامات برنامه سوم به نفع سیاست های كنترل آلودگی هوا است.

دبیر خبر: منیره كربلایی


1397/11/02
21:21:24
5.0 / 5
4409
تگهای خبر: آلودگی , خدمات , دریا , دما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک