بطحائی: همچنان با ایده آل های بودجه ای فاصله داریم

بطحائی: همچنان با ایده آل های بودجه ای فاصله داریم به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی وزیر آموزش وپرورش تشكل های فرهنگیان را سرمایه ای پرارزش برای آموزش وپرورش دانست كه سایر دستگاه ها از آن محروم هستند و در عین حال تصریح كرد: آموزش و پرورش برای ارتقای جایگاهش نباید منتظر بقیه دستگاه ها باشد.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، سید محمد بطحائی در آخرین برنامه سفر یك روزه به استان اصفهان كه در جهت گرامی داشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و به نمایندگی از هیئت دولت انجام شد، در نشست صمیمی با تشكل های فرهنگیان استان اصفهان با تبریك چهلمین فجر انقلاب اسلامی، اظهار داشت: نقطه قوت تشكل های فرهنگیان دغدغه مشترك همه جناح ها برای رفع مشكلات آموزش وپرورش است.
وی به اعتقاد همه دستگاه ها به محوریت آموزش وپرورش در توسعه اشاره نمود و افزود: اغلب اعضای تشكل ها افرادی دارای تجربه های مدیریتی و اجرایی هستند و پیشنهادهای اعضا باید در حد امكانات كشور باشد.
وزیر آموزش وپرورش اظهار داشت: با عنایت به شرایط اقتصادی كشور، حل مسائل معیشتی معلمان آسان نیست، و این مشكلات در دهه های اخیر همواره با آموزش وپرورش همراه بوده است و برای حل زیربنایی مشكلات آموزش وپرورش باید مسیرهای جدیدی را انتخاب و طی نماییم بنابراین تا آنجا كه می شود باید بهترین چاره ها را برای آموزش عمومی انتخاب نماییم.
بطحائی اظهار داشت: آموزش وپرورش باید جایگاهش را خودش ارتقا دهد و منتظر اقدام سایر دستگاه ها نباشد.
وی یادآوری كرد: سهم آموزش وپرورش از ۱۱ درصد در سال ۹۷ به بیشتر از ۱۳ درصد از بودجه عمومی در سال ۹۸ رسیده است و این درصد بدون احتساب بودجه نظام رتبه بندی لحاظ شده است.
بطحائی اضافه كرد: باوجود افزایش بودجه آموزش وپرورش در سال های اخیر و تخصیص بیشتر از ۱۱۰ درصدی بودجه آموزش وپرورش، همچنان با ایده آل های بودجه ای برای آموزش وپرورش فاصله داریم.
وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: تشكل ها در اجرای طرح هایی كه به تقویت ایمان و شادی و نشاط در دانش آموزان می پردازند با آموزش وپرورش همكاری كنند و راهكار عرضه بدهند. تشكل های فرهنگیان، سرمایه بسیار ارزشمندی برای آموزش وپرورش هستند كه در سایر دستگاه ها وجود ندارند.
بطحائی افزود: تشكل ها بعنوان هیئت های اندیشه ورز راهكار عرضه بدهند بنابراین به استان ها سفارش می كنم تا بیشتر از قبل از ظرفیت و تجارب تشكل ها بهره مند شوند.
در ادامه این دیدار، نمایندگانی از كانون بازنشستگان فرهنگیان، جامعه فرهنگیان، جامعه اسلامی فرهنگیان، كانون صنفی معلمان، سازمان معلمان، مجمع فرهنگیان، انجمن اسلامی معلمان، كانون مدارس اسلامی، انجمن علمی معلمان، كانون تربیت اسلامی، حضور داشتند و به طرح بعضی از مسائل پرداختند.
پویان از كانون بازنشستگان اظهار داشت: وضعیت معیشتی بازنشستگان نیازمند توجه بیش ازپیش است، ازاین رو انتظار می رود حوزه ستادی مطالبات بازنشستگان فرهنگی را به صورت جدی پیگیری كند. رفع مشكلات پوشش بیمه ای بازنشستگان دغدغه این قشر را می كاهد.
شعبانی، نماینده كانون صنفی فرهنگیان تصریح كرد به جای پرداختن به معضل، باید به ساختار پرداخت تا پیشرفت حاصل شود.
عاملیان از جامعه اسلامی فرهنگیان اظهار داشت: اجرایی كردن سند تحول نیازمند تولید زیرساخت هایی است اما همه زیرساخت ها در توان آموزش وپرورش نیست و لازمه اش وجود عزم ملی و مساعدت سایر دستگاه هاست. حذف آزمون های مكرر، حذف كتاب های كمك درسی و كوشش برای حذف كنكور از فعالیت های ستودنی آموزش وپرورش است كه باید ادامه یابد.
به گزارش مركز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش وپرورش، نكویی از انجمن اسلامی معلمان هم نظرات اش را عرضه داد و اظهار داشت: وزیر آموزش وپرورش از جوان ترین و دارای بیشترین رأی اعتماد از نمایندگان مجلس است بنابراین این مساله توقع فرهنگیان را در مورد رفع مشكلات ارتقا داده است. معلم باید احساس امنیت كند تا بتواند به راحتی مسائل را نقد كند، این سوال مطرح است آیا معلمانی كه در پیروزی انقلاب نقش داشتند امروز عدالت در مورد آنها اجرا می شود. مسئولان كه به منشأ و محور توسعه بودن آموزش وپرورش معتقدند باید وضعیت فرهنگیانش هم بهتر از وضعیت موجود باشد.
براتی از كانون تربیت اسلامی پیشنهاد كرد آموزش وپرورش در مسائل حاشیه ای موضع گیری شفاف داشته باشد.
نیك خواه از سازمان معلمان اظهار داشت: تشكل ها رابط بین مردم و مسئولین هستند بنابراین می توان از ظرفیت آنها بیش ازپیش بهره برد.
توجه به مسائل معیشتی، بیمه ای، تقویت انجمن ها، بها دادن به پژوهش ها، توجه به نیروی انسانی، جدیت بیشتر در حذف آزمون ها، اجبار به اجرای طرح ها بدون صدمه شناسی تلاش در تغییر نگاه ها به آموزش وپرورش، استفاده بیشتر از بانوان در مدیریت ها مسائلی بود كه مهدی زاده، از انجمن علمی معلمان ابتدایی بیان كرد.
زرین خط، از مجمع فرهنگیان پیشنهاد كرد كه از ظرفیت های تشكل ها در سیاست گذاری ها و انتخاب مدیران استفاده گردد.
زائری از كانون مدارس اسلامی هم از وزیر آموزش و پرورش خواست طوری برنامه ریزی شود كه آموزش وپرورش از حالت آزمایش و خطا بیرون برود.
1397/11/16
14:45:00
5.0 / 5
4534
تگهای خبر: آموزش , بیمه , دام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک