پوشش 70 درصدی ناهنجاری های كروموزمی پیش از تولد توسط بیمه سلامت

پوشش 70 درصدی ناهنجاری های كروموزمی پیش از تولد توسط بیمه سلامت به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی مدیركل دفتر مدیریت خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به اینكه این سازمان خیلی از آزمایشات ناهنجاری های پیش از تولد را تا ۷۰ درصد تحت پوشش قرار داده است، اظهار داشت: ما باید به منظور حفظ منابع محدود سلامت، پیشگیری را در اولویت برنامه های خود قرار دهیم.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، دكتر حنان حاج محمودی به اقدامات این سازمان در حوزه پیشگیری اشاره نمود و اظهار داشت: برپایه دستورالعمل ساماندهی جلوگیری از ناهنجاری های كروموزمی جنین كه به وسیله اداره ژنتیك وزارت بهداشت تدوین و ابلاغ گردیده است، سازمان بیمه سلامت اقداماتی را در جهت جلوگیری از برخی بیماری های شایع پیش از تولد انجام داده است.
وی افزود: بر طبق این دستورالعمل خانم های آبستن باید طی برنامه زمان بندی شده تحت سونوگرافی و آزمایشات خاصی قرار گیرند تا اگر چنانچه مشكوك به ناهنجاری جنینی همچون سندروم داون هستند، پیش از هفته نوزدهم حاملگی تشخیص داده شود.
مدیركل دفتر مدیریت خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به اینكه سازمان بیمه سلامت خیلی از آزمایشات ناهنجاری های پیش از تولد را تا ۷۰ درصد تحت پوشش قرار داده است، اظهار داشت: طبق دستورالعمل این پوشش برای بیماران خاص و صعب العلاج همچون بیماران هموفیلی، تالاسمی و دیالیز بیشتر از ۷۰ درصد است به صورتی كه امكان دارد گاهی فرانشیز بیمار از ۳۰ تا صفر درصد كاهش پیدا كند.
بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، وی با اشاره به اینكه جلوگیری از بیماری ها پیش از تولد سبب پیشگیری از تحمیل هزینه ها به خانواده ها و به خصوص سازمان های بیمه گر می شود، اضافه كرد: اگر چنانچه به هر علتی بیمار مبتلا به بیماری خاص و صعب العلاج باشد، وارد پروسه دریافت دفترچه بیماران خاص شده و در صورت مبتلا بودن به سرطان هزینه شیمی درمانی، رادیوتراپی و … شامل حذف فرانشیز می شود.
حاج محمودی اظهار داشت: ما باید به منظور حفظ منابع محدود سلامت پیشگیری را در اولویت برنامه های خود قرار دهیم. اگر چنانچه بخواهیم به این هدف برسیم باید پزشكان كه تجویز كننده این خدمات هستند برپایه دستورالعمل عمل كنند تا منابع در جای خود و به درستی هزینه شود.1397/11/24
16:07:59
5.0 / 5
4672
تگهای خبر: آب , بهداشت , بیماری , بیمه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک