آگهی پلیس درباره سوء استفاده كلاهبرداران از دیوار و شیپور

آگهی پلیس درباره سوء استفاده كلاهبرداران از دیوار و شیپور خرید و فروش حیوان خانگی: معاون مبارزه با جعل و كلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا با آگهی به شهروندان اظهار داشت: افراد هنگام بازگشت به سایت های دیوار، شیپور و یا سایت های مشابه آن به تبلیغات مندرج در آنها به راحتی اعتماد نكرده و مراقبت های لازم را در نظر بگیرند.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، سرهنگ محمدرضا اكبری در این باره گفت: با عنایت به گسترش سایت های تبلیغات اینترنتی همچون دیوار، شیپور و... برای خرید و فروش كالاهای دست دوم، افراد سودجو از این فضا سوء بهره برده و مبادرت به فروش كالاهای سرقتی و یا كلاهبرداری با ترفندهای مختلف می كنند.
وی به تشریح بعضی از شیوه های خرید و فروش كالا از طرف افراد كلاهبردار در سایت های فوق پرداخت و اضافه كرد: كلاهبردار در نقش فروشنده ظاهر شده و سپس تماس خریداران برای خرید كالا، آنان را اغفال و درخواست واریز مبلغی به جهت رزرو كردن كالای مورد نظر می كند و در ادامه علاوه بر اینكه هیچ گونه كالایی رد و بدل نمی گردد حتی فرد كلاهبردار پاسخگوی تماسهای فرد خریدار باز نمی باشد.
معاون مبارزه با جعل و كلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا اشاره كرد: یك روش دیگر اینكه كلاهبردار در نقش خریدار ظاهر شده و سپس تماس با فروشنده برای واریز مبلغ كالا درخواست اطلاعات كارت بانكی فروشنده (رمز دوم، cvv2 و تاریخ انقضای كارت) را می كند و در ادامه سپس دریافت تمامی اطلاعات، مبادرت به برداشت غیر مجاز از حساب وی می كند.
وی درباب شیوه سوم كلاهبرداری باز بیان كرد: كلاهبردار در نقش فروشنده ظاهر و كالاهای سرقتی را در سایت برای فروش بارگذاری می كند و در ادامه با فریب و نیرنگ موفق به فروش آنان می شود.
سرهنگ اكبری افزود: در روش دیگری كلاهبردار در نقش خریدار سپس تماس با فرد فروشنده به بهانه واریز وجه كالا، وی را پای دستگاه خودپرداز كشانده و در ادامه با فریب و نیرنگ مبادرت به تخلیه حساب فروشنده و یا همان كلاهبرداری به روش كارت به كارت می كند.
ایشان سپس با آگهی به شهروندان عنوان كرد: افراد هنگام بازگشت به سایت های دیوار، شیپور و یا سایت های مشابه آن به تبلیغات مندرج در آنها به راحتی اعتماد نكرده و مراقبت های لازم را در نظر بگیرند.
معاون مبارزه با جعل و كلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا تصریح كرد: درباب آگهی هایی همانند درخواست مشاركت در سرمایه گذاری، فروش خودرو با قیمت پایین تر از بازار و خرید و فروش عمده كالا بسیار مراقبت و هوشیار باشید برای اینكه احتمال كلاهبرداری متصور می باشد.
وی افزود: خریداران باید مراقب درخواست هایی از جانب فروشنده در امتداد مطالبه واریز وجه باشند برای اینكه به محض واریز آن، فروشنده (كلاهبردار) دیگر پاسخگوی تماسهای خریدار نخواهد بود.
سرهنگ اكبری بیان كرد: هنگام انجام معامله از دریافت چك های تضمینی، رمزدار و... جداً خودداری كنید و یا اینكه پیش از انجام معامله چك های فوق را از بانك های مربوطه استعلام و از اصالت آن اطمینان حاصل كنید.
این مقام انتظامی خطاب به شهروندان مطرح كرد: معاملات خودرا كه همراه با دریافت چك صورت می گیرد حتماً در ساعت كاری بانك ها انجام تا امكان استعلام و نقد كردن آنها وجود داشته باشد.
بر طبق گزارش سایت پلیس، وی با اشاره به اینكه اگر مقرر است هرگونه وجهی بوسیله فروشنده یا خریدار به حساب شما واریز و یا انتقال یابد، لازم نیست شما به دستگاه خودپرداز بازگشت كنید، اظهار داشت: با نمایش شماره كارت و یا حساب و بدون حضور شما این امر صورت خواهد گرفت. مراقب باشید كشاندن شما پای دستگاه خودپرداز به بهانه واریز وجه كالا و... شگرد كلاهبرداران می باشد.1397/11/30
14:13:50
5.0 / 5
4387
تگهای خبر: خرید , دام , دریا , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک