كاهش 1 و نیم متری تراز آبی دریای خزر

كاهش 1 و نیم متری تراز آبی دریای خزر به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی مدیركل حفاظت محیط زیست گیلان از كاهش یك و نیم متری تراز آبی دریای خزر طی سال های اخیر اطلاع داد و عنوان كرد: این كاهش تراز آبی باعث خشك شدن بخش جنوبی تالاب انزلی شده كه معضل تصرفات عدوانی توسط جوامع محلی را به دنبال دارد.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، قربانعلی محمدپور در نشست بررسی و تبادل نظر درمورد مخاطرات زیست محیطی استان كه با حضور مشاور ارشد و كارشناسان جایكا در سالن اجتماعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان برگزار شد، با اشاره به اینكه مشكلات زیست محیطی موجود در كشئرهای در حال توسعه بر كسی پوشیده نیست، اظهار نمود: پدیده های ناگوار زیست محیطی همچون ریزگردها، آلودگی خاك، بیماری جنگل های زاگرس، از بین رفتن سفره های آب زیرزمینی و پسماند و فاضلاب مناطق مختلف كشور را تحت تاثیر قرار داده است.
وی با اشاره به اینكه در استان گیلان، مشكل مدیریت پسماند و پس آب های خانگی، صنعتی و بیمارستانی را داریم، اضافه كرد: بخش عمده ای از مشكلات زیست محیطی تالاب انزلی به كاهش تراز آبی دریای خزر باز می گردد.
محمدپور، صنوبركاری، تالاب خواری و انباشت رسوبات بالادست را از دیگر مشكلات تالاب انزلی دانست و خاطرنشان كرد: برپایه آخرین گزارشات دانشگاه تهران سالانه یك سانتیمتر از عمق تالاب كم می شود.
وی، پهنه آبی تالاب انزلی را حدود 19 هزار هكتار دانست و تصریح كرد: عمق تالاب در حال كاهش پیدا كردن است و هم اكنون به 16 هزار هكتار رسیده است. خوشبختانه دولت تدبیر و امید حساسیت ویژه ای برای احیای تالاب انزلی دارد.
این مقام مسئول، شهرستان های رشت، صومعه سرا و انزلی را دخیل در وضعیت تالاب دانست و متذكر شد: در حوزه تالاب انزلی یكصد هكتار رفع تصرف كرده ایم و به دنبال جلوگیری از تصرف تالاب هستیم. در این راستا مشاركت تشكل های زیست محیطی غیر دولتی بسیار اهمیت دارد.
مدیركل حفاظت محیط زیست گیلان با اشاره به آغاز فاز دوم فعالیت های پروژه مدیریت تالاب توسط جایكا، تصریح كرد: فاز دوم تا اردیبهشت ماه سال آینده به تمام می رسد و امیدواریم گام خوبی برای احیای تالاب انزلی باشد.1397/12/10
20:02:29
5.0 / 5
4468
تگهای خبر: آب , آلودگی , بیماری , جنگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک