اوج گیری اقدامات ستاد كل نیروهای مسلح برای كیفیت سربازی

اوج گیری اقدامات ستاد كل نیروهای مسلح برای كیفیت سربازی به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد كل نیروهای مسلح از اوج گیری شتاب مهارت آموزی به سربازان در سال ۹۸ اطلاع داد.


سردار موسی كمالی در گفتگو با ایسنا، در این باره گفت: توانمند سازی و مهارت آموزی به سربازان یكی از مهمترین برنامه های ستاد كل نیروهای مسلح است كه از سال ۹۶ و با شعار «ورود سرباز، خروج سرباز ماهر» شروع شد.
وی با بیان این كه در سال ۹۶ زیر ساخت ها برای اجرای این طرح آماده و تفاهم نامه هایی هم تدوین شد اضافه كرد: در این راستا آموزش به صد هزار سرباز در سال ۹۶ هدف گذاری شد. در سال ۹۷ هم آموزش به ۲۰۰ هزار سرباز در دستور كار قرار گرفت و برای سال آینده برنامه ریزی ویژه ای در دستور كار قرار گرفته است.
به قول رئیس اداره ی سرمایه انسانی سرباز ستاد كل نیروهای مسلح با بیان این كه در سال ۹۷ با حضور بیشتر از ۱۶۰ هزار سرباز دو مرحله آزمون ادواری مهارت آموزی برگزار گردید اظهار داشت: در مجموع ۱۲۵ هزار نفر در كارگاه های مهارت آموزی شركت كردند كه از این میان وزارت جهاد كشاورزی، به ۲۳ هزار نفر، وزارت ورزش و جوانان به ۱۵ هزار نفر، وزارت ارتباطات و فناوری ارتباطات به ۵ هزار نفر، هلال احمر به دو هزار و ۵۰۰ نفر و … آموزش دادند كه گواهی آخر دوره به این سربازان داده شد.
كمالی با اشاره به اینكه در سال ۹۸ مهارت آموزی به سربازان اوج می گیرد اظهار داشت: برابر توافقات انجام شده وزارت كار و سازمان فنی و حرفه ای به ۱۲۰ هزار سرباز، وزارت كشاورزی به ۳۰ هزار سرباز و ۵۰۰ مربی، وزارت ارتباطات به ۳۰ هزار سرباز و ۵۰۰ مربی، وزارت ورزش و جوانان به ۴۰ هزار سرباز و ۵۰۰ مربی آموزش خواهند داد.
همینطور جمعیت هلال احمر موفق شده تا آموزش امداد و نجات به ۲۰۰ هزار سرباز را در مراكز آموزشی و ابتدای خدمت عرضه كند و آموزش های تخصصی فرهنگی و هنری و دینی هم از جانب سازمان عقیدتی نیروهای مسلح به ۲۰ هزار نفر عرضه خواهد شد.
وی با بیان این كه ارتقا كمیت، كیفیت، تنوع، اشتغال و توسعه مهارت های عمومی ۵ هدف گذاری اصلی این طرح است، درباره ی این كه آیا سربازان تنها می توانند یك مهارت را فرا بگیرند به ایسنا اظهار داشت: آموزش های هلال احمر و عقیدتی به سربازانی كه دیگر مهارت ها را فراگرفته باشند هم می تواند عرضه شود ازاین رو محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.
رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد كل نیروهای مسلح درباره این كه چه تفاوتی میان سربازی كه این مهارت ها را كسب كرده و دیگر سربازان در انتها خدمت وجود دارد؟ اظهار داشت: علاوه بر اینكه گواهی نامه هایی كه به این سربازان اعطا می شود گواهی نامه های معتبری است، در مسائلی همچون اشتغال هم این سربازان وضعیت بهتری خواهند داشت چون كه برابر توافقات انجام شده از سال آینده برای سربازانی كه دوره های مهارت آموزی را طی كرده اند تسهیلات بانكی هم در نظر گرفته خواهد شد. ضمن این كه با عنایت به مهارتی كه دارند طبیعتاً در اولویت استخدام هم قرار خواهند گرفت. همینطور آموزش های عرضه شده به این سربازان از نوع خود اشتغالی است و آنان می توانند كسب و كارهایی را با تسهیلات بانكی كه گفته شده به راه بیاندازند ضمن این كه دوران خدمت سربازی این افراد هم همراه با كسب یك مهارت طی می شود كه به نظر نمی رسد كسی از آموزش خوشش نیاید.
كمالی درباره سربازانی كه دارای مهارت خاص بوده یا پیش از آغاز دوره سربازی مهارتی را كسب كرده باشند هم اظهار داشت: برای این دسته از سربازان هم مشوق هایی وجود دارد كه تعیین محل خدمت، تعیین شهر محل خدمت، ارتقاء درجه، اولویت در مرخصی و دریافت امریه و … جزو آن است و جزئیات بیشتر آن هم اعلام خواهد شد.
به قول كمالی، تمامی این اقدامات در جهت خوشایند سازی سربازی و بهبود كیفیت دوره خدمت سربازی انجام می شود.1397/12/13
13:48:02
5.0 / 5
4411
تگهای خبر: آموزش , دام , دریا , طب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک