دستور رئیس جمهوری به شهرداری تهران برای انتقال مركز دفن پسماند آراد كوه

دستور رئیس جمهوری به شهرداری تهران برای انتقال مركز دفن پسماند آراد كوه خرید و فروش حیوان خانگی: مدیر كل محیط زیست استان تهران با اشاره به اینكه رئیس جمهوری به شهرداری تهران دستور انتقال مركز دفن پسماند آراد كوه را داده است، اظهار داشت: محیط زیست استان تهران آماده همكاری با شهرداری تهران در این زمینه است.به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، كیومرث كلانتری امروز در حاشیه بازدید از كانون های آلاینده جنوب تهران كه سبب ایجاد بوی نامطبوع در راه فرودگاه حضرت امام می شوند اظهار نمود: از دو سال قبل رفع آلایندگی كانون های آلاینده این مسیر در دستور كار سازمان حفاظت محیط زیست قرار گرفته و قرار شده است با همكاری استانداری و فرمانداری تهران و شهرداری تهران این مساله رفع گردد.

مدیر كل محیط زیست استان تهران با اشاره به اینكه حدود ۲۸ كانون آلاینده در شهرستان های مختلف استان تهران همچون رباط كریم و اسلامشهر شناسایی شدند، اشاره كرد: هم اكنون ۲۵ كانون آلاینده بطور كامل رفع آلایندگی كردند وتنها حدود سه مورد از آنها هنوز مشكلات زیست محیطی دارند. این سه كانون عبارت از مركز دفع پسماند آراد كوه، فاضلاب شهری اسلامشهر و واوان و مجتمع دام پروری دام گستر.

وی در ادامه اظهار داشت: بر طبق تصمیم كارگروه آلودگی هوای استان تهران، فرمانداری و بخشداری های شهرستان های استان تهران موظف شده اند كه كارگروهی بر نظارت بر پسماند سوزی ها تشكیل دهند.

كلانتری با تاكید بر اینكه پسماند سوزی ها باید در تهران مدیریت شود، اظهار نمود: متأسفانه روند راه اندازی تصفیه خانه فاضلاب شهری در جنوب غرب تهران كند است و تنها نیم مودول از سه مودول تصفیه خانه فعال است.

وی با اشاره به اینكه وزارت نیرو تكمیل تصفیه خانه غرب و جنوب غرب تهران را در اولویت خود قرار داده است، اشاره كرد: این مساله یكی از كانون های اصلی ایجاد بوی نامطبوع در راه فرودگاه امام (ره) است و متاسفانه به سبب اینكه منبع پذیرنده ای برای این پسآب ها وجود ندارد در زیر بزرگراه جمع می شوند.

مدیركل محیط زیست استان تهران در ادامه درباره مركز دفن آراد كوه اظهار نمود: روزانه ۹ هزار تن پسماند از شهر تهران در مركز دفن آراد كوه تخلیه می شود. سایت آراد كوه با وضعیت فعلی مورد تایید محیط زیست نیست.

وی با اشاره به اینكه محیط زیست آماده همكاری با شهرداری تهران برای مكان یابی و مدیریت اصولی پسماندها اشاره كرد: پسماندها باید از مبدا تفكیك شوند. هم اكنون كود كمپوست این پسماندها باز قابلیت استفاده در اراضی كشاورزی را ندارد.
1397/12/21
23:36:13
5.0 / 5
4333
تگهای خبر: آب , آلودگی , حفاظت , دام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک