خطر انقراض قطعی ۱۲۰۰ گونه جانوری در جهان

خطر انقراض قطعی ۱۲۰۰ گونه جانوری در جهان خرید و فروش حیوان خانگی: طبق تازه ترین مطالعات خطر انقراض، حدودا ۱۲۰۰ گونه را در سراسر جهان تهدید می كند.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، بیشتر از ۱۲۰۰ گونه در سراسر جهان در بیشتر از ۹۰ درصد زیستگاه های خود با تهدید روبرو هستند و بدون در نظر گرفتن اقدامات حفاظتی بطور قطع منقرض خواهند شد.
گروهی از كارشناسان طی همكاری با دانشگاه كوئینزلند استرالیا و "انجمن حفاظت حیات وحش" به ارزیابی تهدیدهایی پرداختند كه ۵۴۵۷ گونه پرنده، پستاندار و دوزیست با آنها روبرو هستند تا مشخص شود كدام بخش از گستره زیستگاهی گونه های جانوری بیشترین تاثیر را از عوامل شناخته شده تخریب كننده تنوع زیستی متحمل شده اند.
این مطالعه تخصصی توسط گروهی از كارشناسان انجام گرفته كه قبل از این دریافته بودند تنها پنج كشور مسئول ۷۰ درصد از طبیعت وحش باقیمانده در جهان هستند.
همینطور در این بررسی نقاط بحرانی و كانونی كه گونه های جانوری در آنها به علت تهدیدهایی همچون كشاورزی، گسترش شهرسازی، جاده سازی و تراكم جمعیتی بیشترین صدمه را دیده اند مورد ارزیابی قرار گرفته است.
به نوشته روزنامه گاردین، این تیم تحقیقاتی تنها به بررسی تهدیدهایی پرداخته كه به علت اثربخشی روی گونه های جانداران در گستره زیستگاهی شان شناخته شده هستند و مشخص شد در بیشتر حیات وحشی كه مورد مطالعه قرار گرفته، تجاوز به حریم زیست این موجودات گسترده بوده و ازاین رو منطقه ای را كه این جانداران قادر به ادامه حیات هستند را به شدت محدود كرده است.1397/12/22
17:56:24
5.0 / 5
4859
تگهای خبر: انقراض , حفاظت , حیات وحش , دام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک