دستبرد مخفیانه شاگرد مغازه های شمال تهران به حساب مشتریان

دستبرد مخفیانه شاگرد مغازه های شمال تهران به حساب مشتریان خرید و فروش حیوان خانگی: رئیس پلیس فتای تهران بزرگ از دستگیری شاگرد مغازه ای كه به شیوه اسكیمر مبادرت به برداشت غیرمجاز میلیونی از حساب ده ها نفر از شهروندان كرده بود، آگاهی داد.


سرهنگ تورج كاظمی در گفت و گو با ایسنا، دراین باره اظهار داشت: مدتی قبل یكی از شهروندان با بازگشت به پلیس فتا اعلام نمود كه بدون اطلاعش حدود چهل میلیون تومان از حسابش برداشت شده است كه بلافاصله رسیدگی به این مساله در دستوركار مأموران پلیس فتا قرار گرفت.
وی با اشاره به اینكه درحین رسیدگی به این پرونده چندین مورد شكایت مشابه دیگر باز به پلیس فتا ارجاع شد، اضافه كرد: تیمی ویژه رسیدگی به این مساله را در دستوركار خود قرار داد و مأموران در تحقیقات خود متوجه شدند كه تمامی برداشت ها طی یك هفته انجام شده است.
كاظمی با اشاره به اینكه در تحقیقات تكمیلی اطلاعات مربوط به برداشت كننده از حساب به دست آمد، اظهاركرد: مأموران با ستاندن مجوز از مقام قضائی برای دستگیری این فرد وارد عمل شده و در عملیاتی متهم را دستگیر و به مقر پلیس منتقل كردند.
رئیس پلیس فتای تهران بزرگ افزود: در بازجویی از متهم مشخص شد كه وی تحت عنوان شاگرد مغازه و صندوقدار در چند مغازه در محدوده های سعادت آباد، پاسداران و … مشغول به كار شده و طی این مدت به شیوه اسكیمر مبادرت به كپی كردن اطلاعات و مشخصات كارت های بانكی مشتریان این مغازه ها كرده و هنگام خرید باز رمز كارت مشتریان را از آنان پرسیده و یادداشت كرده است.
وی با اشاره به اینكه سپس حدود سه ماه، این فرد با اطلاعات و رمز كارت های بانكی مبادرت به برداشت غیرمجاز از كارت ها كرده است، اظهار داشت: تا كنون بیشتر از ۳۵ مالباخته از طرف پلیس فتا شناسایی شده اند كه تحقیقات برای یافتن دیگر شكات باز ادامه دارد.
كاظمی درباره مبلغ برداشت شده از كارت های بانكی باز اظهاركرد: این فرد از هریك از كارت ها بین ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومان برداشت كرده است.
بگفته رئیس پلیس فتای تهران بزرگ، متهم كه فاقد سابقه كیفری است، سپس تشكیل پرونده برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شد.
وی با اشاره به شیوه اسكیمر اشاره كرد: شهروندان توجه داشته باشند كه هنگام خرید با كارت بانكی حتماً شخصاً رمز بانكی خودرا وارد كنند و از بیان آن اجتناب كنند، ضمن اینكه رمز كارت بانكی خودرا در فواصل زمانی كوتاه مدت تغییر دهند.1397/12/29
14:20:18
5.0 / 5
4469
تگهای خبر: آب , خرید , دام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک