ركوردزنی تنفس هوای پاك و سالم در تهران

ركوردزنی تنفس هوای پاك و سالم در تهران خرید و فروش حیوان خانگی: هوای پایتخت طی سال ۹۷ با ۳۰۶ روز هوای مطلوب ركورد زد.به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، كیفیت هوای تهران طی سال ۹۷ با ۲۸ روز هوای پاك و ۲۷۸ روز هوای سالم ركورد زد.

بر اساس آمار شركت كنترل كیفیت هوای تهران پایتخت نشینان سال قبل ۳۰۶ روز هوای مطلوب تنفس كردند كه این آمار طی ۷ سال اخیر بی سابقه است همین طور هوای پایتخت طی سالی كه گذشت ۵۹ روز ناسالم برای گروه های حساس بود و خوشبختانه هیچ روزی در شرایط ناسالم برای همه گروه ها قرار نگرفت.

آمار كیفیت هوای تهران در سال ۹۶ نشان داده است كه در این سال تهرانی ها ۱۰۰ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و ۸ روز هوای ناسالم برای همه گروه ها داشتند و تنها در ۲۵۷ روز از این سال مطلوب تنفس كردند.

كیفیت هوای تهران در سال ۹۵ باز به ترتیب ۱۶ روز پاك، ۲۶۰ روز سالم، ۸۰ روز ناسالم برای گروه های حساس و ۹ روز ناسالم برای همه گروه ها بود.

۲۱ روز هوای پاك و ۲۳۳ روز هوای سالم سهم تهرانی ها از هوای سال ۹۴ بود. متاسفانه در این سال كیفیت هوای تهران تهران یك روز بسیار ناسالم، ۵ روز ناسالم برای همه گروه ها و ۱۰۵ روز ناسالم برای گروه های حساس را باز تجربه نمود.

بر اساس آمار شركت كنترل كیفیت هوای تهران، كیفیت هوای پایتخت طی سال ۹۳ در مجموع ۲۴۹ روز در شرایط مطلوب و ۱۱۶ روز در شرایط نامطلوب قرار داشت همین طور كیفیت هوای تهران در حدود نیمی از روزهای سال ۹۲ در شرایط نامطلوب بود. در این سال كیفیت هوای پایتخت تنها ۳ روز پاك و ۲۰۲ روز در شرایط سالم قرار داشت.

در این بین اما می توان اظهار داشت كه سال ۹۰ هوای تهران در بدترین وضعیت ممكن قرار داشت چونكه در این سال هوای پایتخت سه روز در شرایط بسیار ناسالم، ۷ روز در شرایط ناسالم برای همه گروه ها و ۲۰۸ روز ناسالم برای گروه های حساس بود. در این سال پایتخت نشینان فقط ۱۴۷ روز هوای مطلوب تنفس كردند.

گرچه باد و باران، سال قبل به كمك نفس تهرانی ها آمد اما شاید بتوان برخی سیاست های كنترلی آلودگی هوا همچون سختگیرانه تر شدن قانون معاینه فنی و بهبود كیفیت سوخت را همچون عوامل موثر در بهبود كیفیت هوای تهران دانست. هر چند كه امیدوار بودیم سال ۹۸ هوای به مراتب مطلوب تری در پایتخت تنفس نماییم اما برخی تصمیم گیری های مدیران شهری و دولت مردان، امید به بهتر شدن كیفیت هوا را كمرنگ كرد. همچون این تصمیم گیری ها می توان به مخالفت اعضای شورای شهر با خرید فیلتر دوده اتوبوس، رای هیات دولت برای به تعویق افتادن اسقاط موتورسیكلت های فرسوده و رای مثبت شورای شهر تهران به ساخت و ساز در ریه های تنفسی شهر اشاره نمود. باید دید كه تصمیم های این چنینی چه تاثیری بر كیفیت هوای تهران ۹۸ دارند و آیا روند بهبود هوای این كلان شهر متوقف می شود و دود سیاستگذاری های سوال برانگیز به چشم مردم می رود یا خیر؟
1398/01/06
13:44:48
5.0 / 5
4754
تگهای خبر: آلودگی , خرید , سوخت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک