شریعتمداری در آیین تكریم و معارفه مدیرعامل صندوق بازنشستگی كشوری:

۲۲۰ پرونده فساد مفتوح داریم، دریافت پاداش های نجومی غیرمتعارف از گوشت سگ حرام تر است

۲۲۰ پرونده فساد مفتوح داریم، دریافت پاداش های نجومی غیرمتعارف از گوشت سگ حرام تر است خرید و فروش حیوان خانگی: وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینكه اسم ˮمطالباتˮ را فساد نمی گذارم اما شما پشت پرده آنرا ˮفسادˮ بخوانید اظهار داشت: قریب به ۲۲۰ پرونده مفتوح مطالبات داریم. به این سوال باید پاسخ داد كه آیا امكان دارد مدیری كه تصمیم گرفته شركتی را ۲۲۰ میلیارد تومان از آدمی طلبكار كرده، مسیر درستی را رفته باشد؟ به چه حقی باید این طلب ایجاد شود و سال های سال باقی بماند؟ و تا كی باید این پرونده ها كه سابقه حتی تا ۱۵ سال دارند باز بمانند؟


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، محمد شریعتمداری در آیین تكریم «جمشید تقی زاده»، مدیرعامل سابق و معارفه «سید میعاد صالحی»، مدیر عامل جدید صندوق بازنشستگی كشوری كه در محل صندوق بازنشستگی كشوری انجام شد با اشاره به حوادت ناشی از وقوع سیل در كشور در چند روز گذشته اظهار داشت: امكان دارد با مخاطرات جدیدی هم مواجه شویم و باید با هوشمندی همدلی و تدبیر از این مسیر عبور نماییم ضمن آنكه بابت از دست دادن برخی از هموطنانمان مصیبت زده هم هستیم.
وی ادامه داد: امیدواریم همه لطمه دیدگان حادثه هرچه زودتر به شرایط مطلوبتری برسند و در ادامه با مخاطرات كمتری مواجه باشیم.
شریعتمداری با اشاره به هویت مالی صندوق بازنشستگی كشوری كه اغلب در ذهن ها متبادر می شود اظهار داشت: صندوق جنبه های فرهنگی و اجتماعی هم دارد كه باید مورد توجه قرار بگیرد. حفظ عزت و تامین معیشت عزت مند و كرامت افرادی كه سال ها خدمت كرده اند میسر می شود و یكی از انتظارات بازنشستگان توجه به حوزه معنوی، فرهنگی و اجتماعی و استفاده از تجارب ثمین آنها است.
وزیر رفاه افزود: صندوق باید محل ارزشمندی برای دیده شدن و استفاده از تجارب ثمین بازنشستگان باشد و این وظیفه سنگینی است كه به روی دوش مسئولان صندوق است.
وی با اشاره به اینكه صندوق در دوره گذشته قدم هایی را در این عرصه برداشته است اظهار داشت: آقای تقی زاده در دوره كوتاهی بر مسند مدیریت صندوق حضور داشت و اقداماتی موثر همچون توسعه خانه های امید را انجام داد كه نور امیدی در چشم بازنشستگان به هنگام افتتاح این خانه ها مشاهده می كردم.
وزیر رفاه اضافه كرد: نام این صندوق بازنشستگی است اما نام با مسمایی نیست، بلكه صندوق آتیه كارمندان و بازنشستگان دولت هم هست و باید از آن صیانت كند.
وی با اشاره به اینكه یك سوژه اساسی صندوق بازنشستگی كشوری كه به تصمیمات كلان نظام هم برمی گردد پایداری آن است اظهار نمود: امروز چه تعداد صندوق ها به بودجه عمومی متصل و وابسته اند؟ صندوق لشكری صددرصد به بودجه عمومی وابسته است. صندوق كشوری هم با نسبت كمتر به بودجه عمومی وصل است.
وزیر رفاه افزود: یكی از چالش های مهم كشور، صندوق های بازنشستگی است. در این میان تامین اجتماعی در شرایط مطلوب تری بسر میبرد هرچند اگر وارد جزئیات شویم باید بگوییم دولت بدهی هنگفتی به تامین اجتماعی دارد و به همین علت هزینه های مالی انباشته و دریافت وام های بانكی كلان برای جبران هزینه ها را شاهدیم.
شریعتمداری با اشاره به اینكه برخی صندوق های بازنشستگی، متوسط العمر و میانسال اند و برخی دیگر صندوق های در حال احتزارند و شرایط نامطلوبی دارند و در سرازیری هستند كه باید برای آنها تدبیر كرد اظهار داشت: به جز تامین اجتماعی مابقی صندوق ها، كمابیش چنین شرایطی دارند كه نیازمند تصمیم گیری های كلان است. طی چندسال اخیر جدایی شورای عالی و سازمان بیمه سلامت رخ داد و ادغام وزارتخانه های كار و تعاون و رفاه به اصول راهبردی منشا نگارش قانون جامع تامین اجتماعی و عمل به آن لطمه زد.
وی با اشاره به اینكه كاهش میزان هزینه ها، افزایش میزان ورودی، صیانت جدی از حق الناس، پایدارسازی صندوق ها و استقرار نظام شفافیت در تمام ابعاد در اولویت كاری دوره جدید صندوق و مورد تاكید ماست اظهار داشت: كمیته شفافیت در صندوق شكل گرفته، قدمی عقب نمی رویم و با عزم جدی پیش می رویم. صندوق باید مركزی نمونه در فسادستیزی از دید مردم و ناظران بیرونی باشد.
شریعتمداری با اشاره به انتصاب مدیران بالادستی اظهار داشت: همه مدیران پاكدست اند، اما معمولا سن كه بالا می رود و از جوانی فاصله می گیریم و روابط بین مدیران در سطوح مختلف دیرینه می شود، بیان برخی موارد، مشكل و محافظه كاری بین روابط حاكم می شود. امروز در دنیا به جوانگرایی و نوآوری توجه زیادی می شود.
وی به لزوم توجه به بكارگیری نخبگان جوان در عرصه های مدیریتی اظهار داشت: باید با قدم های تند و به شكل جهادی به این سمت حركت نماییم. هركس با ما همراه می باشد جایش روی چشم ماست، اما كسی كه نخواهد باید برود. چرا باید دریافت اطلاعات مالی و انتصابات از برخی شركت ها مشكل باشد؟
وزیر رفاه افزود: اگر كار درستی انجام دادیم باید دفاع نماییم و اگر نكردیم عذرخواسته و افراد را برداریم. تاكید كردیم رزومه اشخاصی كه منصوب كردیم باید روی سایت ها بیاید اگر كسی بد در جایی نشسته باید كنار برود. از حقوق نجومی حرف زدیم؛ اما باز هم در بعضی شركت های ما افراد سفرهای داخلی و خارجی می روند و پاداش بالا و نامتعارف و بیشتر از مصوبه دولت می گیرند كه از گوشت سگ حرام تر است كه بررسی و پس خواهیم گرفت.
شریعتمداری افزود: اساسا ارزش كار آدم ها متفاوت می باشد اما همان هم متر و معیار دارد و باید معقول و منطقی باشد. آنها كه بیشتر از مصوبه هیئت وزیران دریافت كرده اند، حرام است و باید برگردانند، اگر هم برنگردانند، من خودم میگیرم و برمیگردانم. باید مسیر شفافیت را طی نماییم.
وزیر رفاه اشاره كرد: در انتصابات باید به شایستگان روی بیاوریم. افراد باید شرایط احراز شغل را داشته باشند و از چارچوب ضابطه كُند انتخاب مدیران رد شوند. سال های سال یك نفر را در جایی گذاشته ایم كه نتوانسته بدرستی تحلیل كند و برنامه بدهد و بهره وری را بالا ببرد. این خیانت به مردم است. نباید این اتفاق بیافتد.
شریعتمداری با اشاره به اینكه كمیته انتصابات باید جدی گرفته شود و مسیر، مسیر شایسته سالاری باشد اظهار نمود: آقای صالحی، استاد جوان دانشگاه، جزو رتبه های برتر كنكور و دانشگاه بوده و عضو هیئت مدیره صندوق های كوچك مختلف بوده ودر زمینه های مختلف صاحب فكر و اندیشه است. البته كه تجارب آقای تقی زاده و مانند او حتما نیاز است. از تجارب و فكر و اندیشه ایشان در كنار خودم استفاده می كنم.
وی افزود: اسم "مطالبات" را فساد نمی گذارم، اما شما آنرا "فساد" بخوانید. قریب به ۲۲۰ پرونده مفتوح مطالبات داریم. به این سوال باید پاسخ داد كه آیا امكان دارد مدیری كه تصمیم گرفته شركتی را ۲۲۰ میلیارد تومان از آدمی طلبكار كرده، مسیر درستی را رفته باشد؟ به چه حقی باید این طلب ایجاد شود و سال های سال باقی بماند؟ تا كی باید این پرونده ها كه سابقه حتی تا ۱۵ سال دارند باز بمانند؟
شریعتمداری با تاكید بر اینكه باید جلوی تخلفات گرفته و تكرار نشود عنوان كرد: نباید تعهدی بدهیم كه از انجام آن برنمی آییم.
وزیر رفاه همین طور با اشاره به اینكه هیئت امنا، مدیرعامل و افراد ذی مدخل باید در ارتباطی تنگاتنگ درباره مسائل صندوق گفت و گو كنند اظهار داشت: باید به سمت اصلاحات پارامتریك در صندوق بازنشستگی برویم. بر سوژه كنترل كیفیت كار داخلی تاكید دارم. حسابرسی داخلی حتما باید حاكم باشد.
شریعتمداری همین طور با تاكید بر لزوم بكارگیری زنان در عرصه های مدیریتی اظهار داشت: برخی تصمیمات روی میز مانده است كه باید حل و فصل شوند.1398/01/10
23:03:05
5.0 / 5
4749
تگهای خبر: بیمه , دام , دریا , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک