بارش های جدید در راه ایران، وضعیت بارندگی ها در لرستان

بارش های جدید در راه ایران، وضعیت بارندگی ها در لرستان به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی مدیركل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی از ورود سیستم بارشی جدید به كشور از شنبه 17 فروردین اطلاع داد.


احد وظیفه در گفتگو با ایسنا اعلام نمود: سیستم بارشی جدید از شنبه هفته بعد وارد كشور می شود. این سامانه طی روزهای یكشنبه و دوشنبه 18 و 19 فروردین در جنوب غرب سبب بارش باران خواهد شد.
وی در مورد حجم بارش های ناشی از سامانه جدید خاطرنشان كرد: انتظار نداریم كه این سامانه خیلی قَدَر باشد. پیش بینی می شود كه مجموع بارش های این سیستم بین ۳۰ تا ۴۰ میلی متر باشد كه در قیاس با سامانه های چند روز اخیر، بارش آن قابل توجه نخواهد بود. البته اطلاعات دقیق تر در این باره طی دو، سه روز آینده اعلام می شود.
مدیركل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی تصریح كرد: بر مبنای خروجی مدلهای عددی حداقل تا ۱۰ روز آینده سامانه بارشی كه مشابه سیستم بارشی روز گذشته یا چند روز اخیر ایران باشد، نداریم اما پیش بینی ها به روز و اطلاعات جزیی تر در این مورد اطلاع رسانی می شود.
وضع بارش های لرستان
وظیفه در مورد وضعیت بارش های استان لرستان كه طی روزهای گذشته بارش های سنگینی را تجربه كرد، اظهار داشت: امروز سه شنبه 13 فروردین، در لرستان بارش قابل توجهی نداریم و انتظار می رود تنها در بعضی مناطق بارش ها به شكل پراكنده باشد.
هشدار درباره رودخانه های خوزستان مدیركل پیش بینی و اخطار سریع سازمان با اشاره به اینكه امروز در خوزستان دبی رودخانه ها به صورت خاص در پایین دست به اوج خود می رسد، در مورد خطرات ناشی از آن اخطار داد و اظهار داشت: در رودخانه های بزرگ معمولا یك Time response یا زمان پاسخگویی وجود دارد كه شامل دوره زمانی است كه جریان آب از بالادست به پایین برسد. این فاصله زمانی برای رودخانه های استان خوزستان بین ۲۴ ساعت تا ۷۲ ساعت است تا بارش های بالادست به پایین دست و خروجی رودخانه ها برسد، ازاین رو بارش هایی كه روز گذشته صورت گرفته امروز به محل ورودی سدها می رسد و در نتیجه دبی رودخانه ها به اوج خود می رسد و همین دلیل هم امكان دارد خطر آفرین باشد. برای پیشگیری از خطرات احتمالی این مورد حتما باید تمهیداتی همچون تنظیم ورودی و خروجی سدها، اندیشیده شود.
این كارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به لزوم تخلیه آب های ناشی از سیلاب در شهرهای مختلف، خاطرنشان كرد: به علت پوشش سنگی خانه ها و آسفالت در سطح خیابان ها در غالب شهرها، چاره ای جز تخلیه آب، آن هم از راه پمپاژ وجود ندارد. از جانب دیگر انتظار هوای گرم را هم نداریم كه بگوییم این آب ها تبخیر می شود، ازاین رو چاره ای جز تخلیه آب وجود ندارد.1398/01/13
13:24:54
5.0 / 5
4657
تگهای خبر: آب , بارش , بارندگی , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک