تالاب های قم جان تازه ای گرفت

تالاب های قم جان تازه ای گرفت خرید و فروش حیوان خانگی: مدیركل حفاظت محیط زیست استان قم اظهار داشت: بارندگی های اخیر باعث شده است تا تالاب های استان قم جان تازه ای بگیرند.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از روابط عمومی اداره كل حفاظت محیط زیست استان قم، سید رضا موسوی مشكینی با اشاره به بارندگی های چند روز گذشته در كشورمان در سخنانی اظهار نمود: به دنبال بارش شدید برف و باران و ایجاد سیلاب در بعضی استانها، متأسفانه عده زیادی از هموطنان عزیزمان گرفتار خسارات جانی و مالی شدیدی شدند كه همه ما با آنها ابراز همدردی می نماییم.
وی با اشاره به اینكه قبل از وقوع حوادث طبیعی همچون سیل و زلزله باید زیرساخت ها و تمهیدات لازم برای كاهش اثرات و خسارات را فراهم بیاوریم، اشاره كرد: قسمتی از سیلاب به وجود آمده در كشورمان، به سبب تخریب طبیعت و محیط زیست، عدم رعایت مسائل آبخیزداری، تجاوز به حریم رودخانه ها و از میان بردن پوشش گیاهی در مناطق مختلف است.
مدیركل حفاظت محیط زیست استان قم با اشاره به اینكه بارندگی های اخیر در كشورمان، اثرات مثبت بسیاری هم به دنبال داشته است، اظهار داشت: كشورمان در چند سال قبل با خشكسالی های شدیدی مواجه بوده است كه در كنار برداشت بی رویه منابع آبی، وضعیت تالاب ها و دشت ها را خصوصاً در استان قم با بحران مواجه كرده بود.
وی با اشاره به تأثیر بارندگی ها در بهبود پوشش گیاهی مناطق، اشاره كرد: بارندگی های اخیر باعث شده است تا تالاب های استان قم جان تازه ای گرفته و تالاب غدیر اسب كه در كنار مهمترین كانون القاء گرد و غبار در جنوب شرقی استان قرار گرفته است، سپس گذشت حدود دو دهه از خشك شدن، بار دیگر آبگیری كرده است.
موسوی درانتها بر لزوم تخصیص حقابه های زیست محیطی تالاب ها و رودخانه های استان قم از سدهای بالادستی تاكید كرد و اظهار داشت: امیدواریم با مشاركت همه مردم و مسئولان در جهت صرفه جویی در مصرف آب و انرژی در فصول گرم پیش رو، گام های مثبت و مؤثری برای حفظ و حراست از محیط زیست میهن عزیزمان برداریم.1398/01/17
14:49:56
5.0 / 5
4960
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک