بیشتر تالابهای آذربایجان غربی وضعیت مساعدی دارند

بیشتر تالابهای آذربایجان غربی وضعیت مساعدی دارند خرید و فروش حیوان خانگی: معاون فنی اداره كل محیط زیست آذربایجان غربی اظهار داشت: بیشتر تالابهای استان وضعیت مساعدی دارند.


جباری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا با اشاره به وضعیت تالابهای استان اشاره كرد: بیشتر تالابهای استان به صورت كامل آبگیری شدند و تا بدین جای سال در وضعیت خوبی قراردارند.
وی با اشاره به اینكه بارندگی های اخیر در حد مطلوب بوده و تاثیر خوبی در وضعیت تالابهای استان داشته است اظهار داشت: به غیر تالاب یادگارلو كه مشكل نگهداری آب دارد و خشك شده، حال مابقی تالابها خوب است اما تامین حق آبه تالابها نباید مقطعی باشد بلكه تالابها باید در طول سال آبگیری شوند.
جباری با اشاره به اینكه میزان آب موجود در تالاب ها به میزان بارندگی ها و آبگیری بستگی دارد، اشاره كرد: بااینكه بدلیلی بارندگی ها و ورود آب انهار تالابها در وضعیت خوبی هستند اما با ورود به فصل تابستان، افزایش تبخیر آب سبب سرعت یافتن خشكی تالابها می شود كه نیاز است آبگیری ها به شكل مداوم صورت گیرد.
وی با اشاره به اینكه تالاب قوپی بابا علی مهاباد كه خشك شده بود 70 درصد آبگیری و احیا شده اظهار نمود: آذربایجان غربی 31 تالاب دائمی دارد كه از این تالابها، نوروزلو و میاندوآب جزو تالاب های دائمی استان است كه به سبب مجاورت در راه رودخانه در وضعیت مطلوب و پرآبی قرار دارد.
معاون فنی اداره كل محیط زیست آذربایجان غربی با بیان این كه 6 تالاب آذربایجان غربی در سایت رامسر ثبت شده است، اضافه كرد: دریاچه ارومیه، تالاب قوپی باباعلی مهاباد، كانی برازان و درگه سنگی، یادگارلو و حسنلو در سایت رامسر ثبت شده اند كه وضعیت این تالاب ها به غیر از یادگارلو نسبتا خوب ارزیابی می شود.1398/01/20
14:38:08
5.0 / 5
4549
تگهای خبر: آب , بارندگی , دریا , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک