تشریح جزئیات لو رفتن اطلاعات برخی از رانندگان تپسی

تشریح جزئیات لو رفتن اطلاعات برخی از رانندگان تپسی خرید و فروش حیوان خانگی: معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با اشاره به لو رفتن اطلاعات برخی از رانندگان تپسی در ایران، اظهار داشت: متأسفانه رعایت موارد ایمنی و حفظ اطلاعات كاربران در بعضی از شركت ها و سازمان ها جدی گرفته نمی گردد و این قصور مسئولان و كارشناسان فنی منجر به خدشه دار شدن امنیت كاربران می شود.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا و بنابر اعلام پایگاه خبری پلیس، سرهنگ رامین پاشایی با اشاره به لو رفتن اطلاعات برخی از رانندگان تپسی در ایران، تصریح كرد: متأسفانه در جریان این دسترسی، شاهد آن بودیم كه سرور جانبی شركت تپسی كه حاوی اطلاعات مالیاتی بوده و كاربری داخلی داشته بدون هیچ گونه اعمال سیاست ‎های امنیتی و حفاظتی مناسب و با بی دقتی در شبكه اینترنت به اشتراك گذاشته شده و شرایط دسترسی به اطلاعات و نشت آن فراهم شده و سبب بروز این مشكل شده است.
وی خاطرنشان كرد: در همان نخستین ساعات رصد موضوع، در بررسی موارد ایمنی و امنیتی شركت تپسی از جانب كارشناسان پلیس فتا مشخص شد كمتر از ۴۰ درصد داده های موجود در این پایگاه محدود بوده و همه اطلاعات افشا نشده و تنها نمونه ای از اطلاعات، توسط فردی كه به داده ها دسترسی پیدا كرده بود به منظور اثبات مبحث بر روی اینترنت قرار گرفته است.
این مقام انتظامی افزود: برهمین اساس كل شبكه شركت تپسی توسط تیم های مجرب فنی پلیس فتا مورد بررسی قرار گرفت تا احتمال بروز حملات مشابه دیگر وجود نداشته باشد.
معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا اظهار داشت: كارشناسان پلیس فتا بارها سفارش های امنیتی و انتظامی و الزامات مرتبط را به شركت ها و سازمان ها اطلاع داده اند كه حتما برای سامانه های خود سیاست های امنیتی لازم را اعمال و كلمه عبور قوی انتخاب و همینطور امكان اتصال به پایگاه داده از راه اینترنت را محدود كنند.
وی با اشاره به اینكه امنیت اطلاعات در سازمان ها به خصوص سازمان هایی كه با اطلاعات مردم كار می كنند، بسیار پررنگ تر و حساس تر است، عنوان كرد: در سازمان های دولتی و خصوصی اعمال دقیق سیاست های كنترلی و امنیتی و محافظت از داده ها تضمین كننده حیات و بقای آنها است. ازاین رو اینگونه شركت ها و سازمان ها موظف می باشند با پیاده سازی استانداردهای امنیتی برای پیشگیری از سرقت اطلاعات خود مانع بروز چنین اتفاقاتی شوند.
وی تصریح كرد: بطور قطع در اینگونه موارد همكاری و تفاهم خوب می تواند سازنده باشد و خسارت احتمالی به هموطنان را به حداقل برساند.
معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا تصریح كرد: با عنایت به "نظام ملی پیشگیری و مقابله با حوادث فضای مجازی" مصوب شورای عالی فضای مجازی، شناخت روش های برخورد با تهدیدات سایبری و طریقه شناسایی رخدادها و بحران ها، عوامل ناامنی و مخاطرات و هم ابزارهای كنترل آن از جانب كارشناسان مورد تایید پلیس فتا برای سازمان ها و نهادهای دولتی و خصوصی آموزش داده می شود.
سرهنگ پاشایی در خاتمه اظهار داشت: هم اكنون این پلیس آمادگی عرضه این آموزش ها و ارتقاء سطح ایمنی سیستم ها به خصوص در حوزه كسب و كارهای عمومی را دارد و سازمان های متقاضی می توانند برای دریافت این گونه آموزش ها با پلیس فتا مكاتبه كنند تا این آموزش ها برای كاركنان آنها عرضه شود.
منبع:

1398/02/08
22:16:03
5.0 / 5
4108
تگهای خبر: آموزش , حفاظت , دریا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک