در آیین نكوداشت یكصد سال تربیت معلم در ایران عنوان شد

بعنوان معلم حق نداریم در كلاس درس آه و ناله نماییم

بعنوان معلم حق نداریم در كلاس درس آه و ناله نماییم به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی رئیس دانشگاه فرهنگیان با تاكید بر اینكه كلاس درس باید رقص اندیشه باشد نه محلی برای رنج نامه و افسوس نامه، اظهار داشت: بعنوان معلم حق نداریم در كلاس درس آه و ناله نماییم و تزریق ناامیدی در ذهن دانش آموز داشته باشیم. باید دانش آموز را آماده زندگی آینده نماییم.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، حسین خنیفر در آئین نكوداشت یكصد سال تربیت معلم در ایران و گرامیداشت مقام معلم كه در سالن همایش های صدا و سیما در حال برگزاری است، با اشاره به اینكه كشور ما به جهت معلمی و آموزش به لحاظ تاریخی متمایز از دیگر تمدن هاست اظهار داشت: قدیمی ترین شیوه آموزش، استادشاگردی بوده است. در دین مبین اسلام هم معلمی جایگاهی بسیار والا دارد.
وی ادامه داد: نكوداشت مقام معلم، نكوداشت آموزش و پرورش است. عباس میرزا ۲۰۷ سال پیش عده ای را به خارج از كشور برای آموزش اعزام می كند و ۱۶۷ سال قبل دارالفنون تأسیس می شود. امیركبیر برعكس عباس میرزا، عده ای را از خارج آورد به مدرسه دارالفنون كه آنها تدریس كنند و آموزش بدهند. ۱۰۰ سال قبل دارالمعلم تأسیس شد.
رئیس دانشگاه فرهنگیان با اشاره به اینكه بیانات مقام معظم رهبری نصب العین ماست اظهار داشت: معتقدم باید مشمول امر الهی بود كه بتوان در وادی معلمی قدم گذاشت. معلمی شغل نیست و یك شأن است. كار تعلیم و تربیت در دنیای امروز پیچیده تر است. دنیای امروز دنیای انفجار، تغییر، دانش و فضای مجازی است. عنصر حركت باید در سیستم آموزش و پرورش تزریق شود.
خنیفر اظهار نمود: حالا به تحول در آموزش و پرورش نیاز داریم. كشورهای موفق، زمینه های تحول را در قاعده گذاری آموزش روی هرم جمعیت گذاشته اند، یعنی آموزش عمومی و آنرا گذرنامه زندگی می دانند.
رئیس دانشگاه فرهنگیان خلاق بودن، افق مندی، كارآفرینی، ریسك پذیری و جسارت را از خصوصیت های تحول دانست و اظهار داشت: باید در آینده زندگی نماییم تا بتوانیم نسل فعلی را به منظور زندگی در آینده تربیت نماییم.
وی افزود: ۱۲ اصل را برای نظام آموزش و پرورش بالنده مطرح می كنند كه افق مندی، بانك اطلاعات سیال، امكان سنجی مداوم، رصدسازی مداوم تحولات، استفاده از تجارب ملل پیشرو، بررسی خلاءهای نظام آموزشی، استقبال از ایده و غنی سازی، آینده نگری، دسترسی به اطلاعات ناب، كیفیت و كارایی و مهارت و نگاشت آینده و انطباق همچون آنها است.
خنیفر با تاكید بر اینكه كلاس درس باید رقص اندیشه باشد نه محلی برای رنج نامه و افسوسنامه اظهار داشت: بعنوان معلم حق نداریم در كلاس درس آه و ناله نماییم و تزریق ناامیدی در ذهن دانش آموز داشته باشیم. باید دانش آموز را آماده زندگی آینده نماییم. امروز با نسل پرسشگر روبرو می باشیم. باید به دانش آموزان علاقه داشته باشیم و بدانیم آینده مملكت ما همین ها هستند. آیات صداقت را در چشم دانش آموزان می توان تلاوت كرد.1398/02/13
12:18:16
5.0 / 5
4835
تگهای خبر: آموزش , دام , زندگی , طب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک