معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور:

دولت نگاه امنیتی به سازمان های مردم نهاد ندارد

دولت نگاه امنیتی به سازمان های مردم نهاد ندارد خرید و فروش حیوان خانگی: معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور بیان كرد: دولت سخت گیری و نگاه امنیتی به سازمان های مردم نهاد ندارد؛ البته ضوابط دارد و قانون و مقررات باید رعایت شود.


به گزارش خبرنگار ایسنا، معصومه ابتكار پس از ظهر شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان پیشوا خاطرنشان كرد: یكی از سیاست های دولت دوازدهم، پشتیبانی از شكل گیری و رشد سازمان های مردم نهاد است كه از اركان توسعه اجتماعی محسوب می شوند.
وی تصریح كرد: مردم از اركان توسعه اجتماعی محسوب می شوند و دولت از شكل گیری جریانات مثبت اجتماعی با فعالیت داوطلبانه حمایت می كند.
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور از اختصاص ۴۰ درصد از وام اشتغال روستایی به خانم ها اطلاع داد و اظهار داشت: یكی از محورهای آرمانی انقلاب، عدالت بوده و عدالت جنسیتی در برنامه ریزی كلان كشور مورد توجه گرفته است؛ باید برای تحقق عدالت كوشش كرد و جوانان در حوزه های سیاسی و اجتماعی وارد شوند تا آینده خودشان را رقم بزنند.
ابتكار اضافه كرد: بحث توان افزایی سازمان های مردم نهاد شهرستان های استان تهران با جدیت دنبال می شود و انتظار داریم این تشكل ها و خیریه ها داوطلبان شكل بگیرند تا بخشی از این مسئولیت ها را برون سپاری نماییم.
وی اظهار نمود: باید كاری نماییم كه مردم نسبت به آینده و زندگی امیدوار باشند و برنامه های مناسبی در مقابله با جنگ روانی و اقتصادی كشور داشته باشیم.
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور افزود: دشمن هم اكنون از هیچ اقدامی در مورد ناامید كردن ملت ایران دریغ نمی كند و تلاش دارد با جنگ روانی، آسایش و امنیت مردم را بر هم بزنند و در این راستا باید برای بهبود معیشت مردم، اشتغال و پیشگیری از گران شدن كالاها اقدام اساسی انجام داد.
وی سپس به بارش های اخیر كشور اشاره نمود و اضافه كرد: این بارش ها ۵ سد استان تهران را بیشتر از ۸۰ درصد پر آب كرد؛ شاید این بارش ها نتواند كمبود آب های زیرزمینی را رفع كند ولی تا حدودی برای رفع كم آبی كشور كمك شایانی شده است.
وی بیان كرد: حضور اتباع افغان، شرایط خاصی را به شهرستان پیشوا می دهد و حتما باید برنامه ریزی ویژه ای صورت بگیرد تا ضمن رعایت شئونات انسانی، مبحث اشتغال مورد توجه قرار گیرد.
به گزارش خبرنگار ایسنا، حسین عباسی فرماندار شهرستان پیشوا هم در جلسه شورای اداری شهرستان بیان كرد: شهرستان پیشوا جزو ۱۶ شهرستان استان تهران است كه در سال ۸۹ به شهرستان ارتقا یافت و دارای دو بخش و چهار دهستان است.
وی ادامه داد: شهرستان پیشوا بیشتر از ۸۶ هزار نفر جمعیت ایرانی را در خود جای داده است كه حدود ۴۹.۵ درصد آنرا جامعه زنان می سازند. حدود ۶۵ هزار نفر اتباع افغان در پیشوا حضور دارند كه تركیب جمعیتی شهرستان را دستخوش تغییرات كرده است.
فرماندار شهرستان پیشوا بیان كرد: شرایط اقلیمی و آب و هوایی پیشوا، این منطقه را به منطقه ای كشاورزی تبدیل نموده است. بیشتر از ۱۳۰۰ هكتار سطح زیر كشت گلخانه ای در شهرستان وجود دارد و سالانه ۳۹۰ هزار تن محصولات گلخانه ای در پیشوا تولید می شود.
وی خاطرنشان كرد: با عنایت به افزایش روزافزون تقاضای محصولات غذایی نیازمند برنامه ریزی جهت توسعه گلخانه ها در شهرستان پیشوا هستیم.
فرماندار شهرستان پیشوا با اشاره به شرایط آب و هوایی شهرستان پیشوا اظهار داشت: اقلیم خشك شهرستان پیشوا و كمبود منابع آبی ایجاب می كند روش های نوین آبیاری و بهینه سازی مصرف آب در دستور كار كشاورزان و دامداران قرار گیرد.
منبع:

1398/03/04
21:56:28
5.0 / 5
3995
تگهای خبر: آب , اقلیم , بارش , دام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک