عضو كمیسیون انرژی مجلس:

عوارض آلایندگی جزایر سیری و لاوان تاثیری بر بوشهر ندارد

عوارض آلایندگی جزایر سیری و لاوان تاثیری بر بوشهر ندارد به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی عضو كمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی نسبت به سخنان استاندار بوشهر در اعتراض به پیشنهاد بهره مندی برخی استان ها از عوارض آلایندگی پارس جنوبی واكنش نشان داد.


احمد مرادی در گفتگو با ایسنا، نسبت به سخنان گراوند در نشست شورای پدافند غیرعامل استان بوشهر و اعتراض به پیشنهاد بهره مندی برخی استان ها از عوارض آلایندگی پارس جنوبی، اضافه كرد: طبق بودجه مصوب سال ۹۸ باید استان های متأثر از عوارض آلایندگی مناطقی همچون پارس جنوبی بهره مند شوند و دولت نسبت به این مورد باید هم اقدام لازم و جدی انجام دهد.
وی با اشاره به اینكه سال هاست با وجود حضور مجموعه فلات قاره در استان هرمزگان و جزایر سیری و لاوان اما در كمال تعجب عوارض آلایندگی آن به استان بوشهر تعلق می گیرد، افزود: این مورد مغایر قانون بوده چونكه این مناطق هیچ تأثیری بر استان بوشهر ندارند بلكه تنها هرمزگان را تحت تأثیر خود قرار می دهند و باید این عوارض به استان هرمزگان اختصاص پیدا كند.
عضو مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس اظهار نمود: امیدوارم هرچه سریعتر استاندار در مورد اجرای این مصوبه قانونی در بودجه ۹۸ سرعت عمل بیشتری به خرج دهد.
مرادی با اشاره به اینكه این مصوبه هم با تلاش مجمع نمایندگان استان های متأثر از آلایندگی صورت گرفته و دولت موظف به اجرای آن است، اظهار نمود: با اجرای این مصوبه طبق گزارش سازمان حفاظت محیط زیست، آلایندگی به شهرستان های لامرد، پارسیان و مهر انتقال می یابد و برای شهرستان پارسیان ۲۲ درصد آلایندگی تخصیص می یابد كه می تواند كمك بزرگی به توسعه این شهرستان داشته باشد و بعد از سال ها مردم این منطقه به اندك حق خود كه نادیده گرفته شده بود، دست یابند.
وی افزود: مجمع نمایندگان هرمزگان با قدرت این مورد را با همراهی استاندار هرمزگان پیگیری می كند تا حق استان هرمزگان چه در مورد پارس جنوبی و چه فلات قاره گرفته شود تا بتوانیم شاهد هرمزگانی توسعه گرا باشیم كه این مورد كمك بزرگی در جهت رشد كشور در ابعاد مختلف همچون اقتصادی و اجتماعی است.
عضو كمیسیون انرژی مجلس با اشاره به اینكه امیدوارم استاندار بوشهر در جهت قانون سخن بگوید، از پیگیری ها خود در جهت اجرای این مصوبه اطلاع داد و اضافه كرد: در صورت عدم اجرای آن از وزیر اقتصاد و دارایی برای پاسخگویی در جهت علل اجرایی نشدن آن دعوت خواهیم كرد و تا حصول نهایی انجام آن پیگیری خواهیم كرد.
به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، استاندار بوشهر هفته گذشته در نشست شورای پدافند غیرعامل استان بوشهر با اشاره به اینكه پیشنهاد سازمان محیط زیست در بهره مندی برخی استان ها از عوارض آلایندگی پارس جنوبی، منطقی و منصفانه نیست از رئیس جمهور درخواست نمود از اجرایی شدن این پیشنهاد جلوگیری كند.
1398/03/11
15:48:32
5.0 / 5
4565
تگهای خبر: انرژی , حفاظت , دام , طب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک