افزایش غلظت ازن در هوای تهران طی امروز

افزایش غلظت ازن در هوای تهران طی امروز خرید و فروش حیوان خانگی: مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران از افزایش غلظت آلاینده ازن در هوای پایتخت و قرار گرفتن كیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه های حساس از لحاظ این آلاینده آگاهی داد.حسین شهبازی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینكه پیش بینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوا نشان دهنده كاهش میزان ناپایداری جوی طی امروز (۱۳ خرداد) نسبت به روز گذشته است، اظهار نمود: هرچند با تغییر شرایط جوی در طول روز برای برخی ساعات خصوصاً بعد ازظهر وزش باد به بزرگی بین ۳ تا ۵ متر بر ثانیه انتظار می رود كه در پراكندگی آلاینده ها موثر باشد.

وی افزود: برمبنای نتایج پیش بینی كیفیت هوا طی برخی ساعات امروز (۱۳ خرداد)، افزایش نسبی در غلظت آلاینده ازن مشاهده می شود و وضعیت كیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران از لحاظ آلاینده ازن در آستانه شرایط نامطلوب خصوصاً برای گروه های حساس قرار می گیرد.

مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران با اشاره به اینكه به تدریج با كاهش میزان ناپایداری جوی طی امشب و تداوم آن تا بامداد فردا (۱۴ خرداد) در بعضی ساعات افزایش موقتی غلظت آلاینده ها پیش بینی می شود، اشاره كرد: همین طور تابش نور خورشید و افزایش نسبی دما طی فردا شرایط را برای افزایش غلظت آلاینده ازن فراهم می آورد.

به گفته شهبازی، هرچند با افزایش میزان ناپایداری جوی در طول روز برای برخی ساعات خصوصاً پس از ظهر، افزایش میزان ابرناكی و وزش باد پیش بینی می شود كه در بهبود وضعیت كیفیت هوای پایتخت موثر است.

وی درانتها با اشاره به اینكه كیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته تهران منتهی به ۸ بامداد امروز با شاخص میانگین ۷۱ در شرایط سالم قرار داشت، اشاره كرد: كیفیت هوای الان پایتخت نیز با شاخص میانگین ۷۴ همچنان در شرایط سالم می باشد.

منبع:

1398/03/13
15:15:19
5.0 / 5
4504
تگهای خبر: دما , كیفیت , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک