افزایش غلظت ازن در هوای تهران، هوا برای حساس ها نامطلوب است

افزایش غلظت ازن در هوای تهران، هوا برای حساس ها نامطلوب است به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی مدیر واحد مدل سازی و پیشبینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران با اشاره به افزایش غلظت آلاینده ازن در هوای پایتخت طی روز جاری اظهار داشت: هرچند ناپایداری های جوی در بعدازظهر، افزایش میزان ابرناكی و وزش باد را به دنبال خواهد داشت كه سبب بهبود شرایط كیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت خواهد شد.


حسین شهبازی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینكه پیشبینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوا، نشان دهنده افزایش نسبی دما در روز جاری (سه شنبه، ۱۴ خرداد) است اظهار نمود: این امر در حضور گازهای آلاینده اولیه و نور خورشید شرایط برای انجام واكنش های فتوشیمیایی و تولید آلاینده ازن فراهم خواهد شد.
وی ادامه داد: ازاین رو بتدریج در طول روز بر غلظت آلاینده ازن افزوده شده و وضعیت كیفیت هوای بیشتر نواحی شهر تهران از لحاظ آلاینده مذكور در شرایط نامطلوب بخصوص برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت.
مدیر واحد مدل سازی و پیشبینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران با اشاره به اینكه هرچند با افزایش میزان ناپایداری جوی تا بعدازظهر برای برخی ساعات وزش باد با بزرگی بین سه تا پنج متر بر ثانیه انتظار می رود كه در پراكندگی آلاینده ها موثر خواهد بود اظهار داشت: این وضعیت جوی كمابیش تا روز چهارشنبه ادامه داشته و انتظار می رود در طول روز افزایش موقتی در غلظت برخی آلاینده ها همچون آلاینده ازن و ذرات معلق مشاهده شود.
شهبازی افزود: هرچند ناپایداری های جوی در بعدازظهر، افزایش میزان ابرناكی و وزش باد را به دنبال خواهد داشت كه سبب بهبود شرایط كیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت خواهد شد.
وی با اشاره به اینكه كیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته تهران منتهی به ۸ بامداد امروز با شاخص میانگین ۶۹ در شرایط سالم قرار داشت، خاطرنشان كرد: كیفیت هوای الان پایتخت هم با شاخص میانگین ۶۹ همچنان در شرایط سالم می باشد.1398/03/14
15:23:47
5.0 / 5
4319
تگهای خبر: دام , دما , كیفیت , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک