نبود بالگرد برای اطفای حریق در جنگل ها

نبود بالگرد برای اطفای حریق در جنگل ها خرید و فروش حیوان خانگی: فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها با اشاره به اینكه هم اكنون بالگرد به سختی برای اطفای حریق در جنگل ها و مراتع تامین می شود، اظهار داشت: اعتبار امسال دولت برای اطفای حریق بوسیله بالگرد در اختیار سازمان های مربوطه قرار نگرفته است و بنا بر این سازمان جنگل ها هنوز نتوانسته هماهنگی های لازم را در این زمینه انجام دهد.سرهنگ علی عباس نژاد در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: با عنایت به بارش های چند ماه اخیر در كشور و افزایش پوشش گیاهی در سطح جنگل ها و مراتع آتش سوزی ها نسبت به سال قبل می تواند خسارت های بیشتری به دنبال داشته باشد چنانچه طی چند روز اخیر نیز آتش سوزی های گسترده ای در استان های خوزستان، فارس، كهگیلویه و بویر احمد و استان تهران -مسیر فشم- داشتیم.

وی با اشاره اینكه علت عمده این آتش سوزی ها بی احتیاطی گردشگران است، اظهار داشت: هنوز میزان خسارت وارد شده به منابع طبیعی كشور بعد از این آتش سوزی ها برآورد نشده است.

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری با اشاره به تجهیزاتی كه برای اطفای حریق طی سال قبل در اختیار سازمان جنگل ها قرار گرفت، اشاره كرد: هم اكنون نبود بالگرد مشكل اصلی ما برای اطفای حریق است. طی سال های گذشته با هماهنگی مدیریت بحران كشور، بالگرد در اختیار سازمان جنگل ها قرار می گرفت همین طور سال قبل ۱۶ پایگاه اطفای حریق در سطح كشور مشخص شده بود و هر زمان كه به بالگرد احتیاج بود، هلی كوپترهای هلال احمر، ناجا و نیروهوایی از نزدیكترین پایگاه به محل حریق فرستاده می شد.

عباس نژاد با اشاره به اینكه هم اكنون به سختی بالگرد برای اطفای حریق تامین می شود، اظهار نمود: برای مثال در آتش سوزی خوزستان بالگرد با ۱۵ ساعت تاخیر فرستاده شد كه افزایش خسارت را به دنبال داشت.

به گفته فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها، اعتبار امسال دولت برای اطفای حریق بوسیله بالگرد در اختیار سازمان های مربوطه قرار نگرفته است و بنا بر این سازمان جنگل ها هنوز نتوانسته با نهادهایی كه در اطفای حریق به این سازمان كمك می كنند هماهنگی های لازم را انجام دهد.

وی در ادامه با اشاره به اینكه روشن كردن آتش در جنگل ها ممنوع می باشد و انجام آن جرم شمرده می شود به گردشگران سفارش كرد كه از پرت كردن ته سیگار به جنگل و اطراف جاده ها اجتناب كنند.

عباس نژاد درانتها با تاكید بر اینكه تنها حدود ۱۰ درصد از اراضی كشور ما پوشش جنگلی دارد، اظهار داشت: آتش سوزی های عمدی در جنگل ها و مراتع جریمه نقدی و حتی مجازات حبس به دنبال دارد.

منبع:

1398/03/18
14:11:08
5.0 / 5
4637
تگهای خبر: آب , آتش , بارش , پوشش گیاهی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک