هوای تهران برای حساس ها ناسالم می شود

هوای تهران برای حساس ها ناسالم می شود به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی مدیر واحد پیشبینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران از احتمال ناسالم شدن هوای تهران بر اثر افزایش غلظت ازن در بعدازظهر امروز (۳ تیر) و طی روز آینده اطلاع داد.حسین شهبازی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینكه پیشبینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوا نشان دهنده كاهش میزان ناپایداری جوی در بامداد امروز (۳ تیر) است، اظهاركرد: این وضعیت سبب می شود كه طی برخی ساعات افزایش موقتی در غلظت آلاینده ها بخصوص ذرات معلق مشاهده شود.

این كارشناس شركت كنترل كیفیت هوای تهران تصریح كرد: امروز به تدریج شرایط لازم برای انجام واكنش های فتوشیمیایی و تولید آلاینده ازن فراهم می شود، بگونه ای كه در بعضی ساعات بعدازظهر بین ساعات ۱۳ تا ۱۸ غلظت این آلاینده به بیشترین میزان خواهد رسید و احتمال دارد وضعیت كیفیت هوای برخی مناطق شهر تهران طی این ساعات از لحاظ آلاینده ازن، در شرایط نامطلوب بخصوص برای گروه های حساس شامل بیماران قلبی-عروقی، سالمندان، كودكان و زنان آبستن قرار گیرد.

شهبازی با اشاره به اینكه با افزایش میزان ناپایداری جوی در بعدازظهر امروز (۳ تیر)، برخی ساعات همراه با وزش باد خواهد بود، اظهار داشت: این شرایط جوی در بهبود وضعیت كیفیت هوا موثر خواهد بود.

وی افزود: وزش باد احتمالاً تا فردا (۴تیر) كم و بیش ادامه خواهد داشت و انتظار می رود طی برخی ساعات فردا افزایش موقتی در غلظت آلاینده ها بخصوص ذرات معلق و آلاینده ازن مشاهده شود كه به تبع آن وضعیت كیفیت هوای برخی مناطق پایتخت در این ساعات در آستانه شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت.

به گفته مدیر واحد پیشبینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران، دمای تهران تا روز آینده روند افزایشی خواهد داشت.

شهبازی در انتها با اشاره به اینكه میانگین كیفیت هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته ۹۱ و هوا در شرایط سالم بود، اظهار داشت: این شاخص الان ۸۱ و هوا در شرایط سالم می باشد.
1398/04/03
14:13:09
5.0 / 5
4710
تگهای خبر: آب , دام , دما , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک