دومین موج گرمای اروپا و ركورد جدید افزایش دما در پاریس

دومین موج گرمای اروپا و ركورد جدید افزایش دما در پاریس خرید و فروش حیوان خانگی: با ورود موج گرمایی جدید به شمال اروپا كه می تواند ركورد دمای هوای خیلی از كشورها را جابه جا كند، پاریسی ها این هفته گرم ترین دمای هوای تابحال ثبت شده در این شهر را تجربه می كنند.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، روز گذشته (دوشنبه ) دمای هوای پاریس بالای ۳۰ درجه سانتی گراد بوده و امروز (سه شنبه) به بیشتر از ۴۰ درجه سانتی گراد رسیده و با این روند ركورد بیشترین دمای این شهر را كه متعلق به سال ۱۹۴۷ میلادی بوده، خواهد شكست.
پیش بینی شده این افزایش دما كه تنها چند روز به طول انجامیده اما بسیار شدید خواهد بود، بخش هایی از بلژیك، لوكزامبورگ و هلند را نیز تحت تاثیر قرار دهد و موجب شود این كشورها برای اولین بار دمای هوای بالای ۴۰ درجه سانتی گراد را تجربه كنند.
این موج جدید گرما در حالی اروپا را درنوردیده كه كمتر از یك ماه قبل در اواخر ماه ژوئن موج گرمای شدیدی اروپا را فرا گرفته و توجه ها را به مسئله تغییرات اقلیمی جلب كرده بود.
این دو موج گرما لطمه های زیادی را به محصولات كشاورزی فرانسه خصوصاً باغ های مشهور انگور آن وارد كرده است.
دمای هوای پیش بینی شده برای روز پنج شنبه پاریس بین ۴۱ رتا ۴۲ درجه سانتی گراد است اما امكان دارد این دما فراتر نیز برود.
بالاترین دمایی كه تابحال در پاریس به ثبت رسیده ۴۰.۴ درجه سانتی گراد است كه در سال ۱۹۴۷ میلادی ثبت گردید و از سال ۱۸۷۳ میلادی كه فرانسه شروع به ثبت دما كرده، تنها دمای ۴۰ درجه سانتی گرادیِ این كشور بوده است.
انگلیس نیز در ایام آینده شاهد افزایش دمای هوا در سراسر كشور خواهد بود اما با این وجود دمای هوای این كشور به نسبت دیگر كشورهای اروپایی هم چنان پایین تر است.
آلمان نیز هم اكنون به سبب افزایش درجه حرارت هوا با آتش سوزی های گوناگون و خشك شدن رودخانه های كشور روبه رو شده و بیم آن می رود امسال نیز همانند تابستان به شدت گرم سال گذشته، كشاورزان با نابودی محصولات كشاورزی خود روبه رو شوند.
مقامات پاریس اعلام نموده اند با عنایت به افزایش دما و آلودگی هوای این شهر امروز (سه شنبه) تنها وسایل نقلیه با گواهینامه هوای پاك مجاز به تردد در مركز این شهر خواهند بود.
در پرتغال هم به دنبال موج گرمای شدید آتش سوزی های طبیعی گسترده ای در منطقه كوهستانی "كاستلو برانكو" در مركز این كشور تابحال منجر به زخمی شدن ده ها نفر شده و با وجود تحت كنترل در آمدن حدود ۹۰ درصد از آتش سوزی ها، آتش نشانان اخطار داده اند كه وزش بادهای شدید می تواند منجر به وخیم تر شدن وضعیت این آتش سوزی ها شود.
موج گرمای اروپا در حالی شروع شده كه آمریكا نیز با افزایش قابل توجه دمای هوا روبه رو شده است.
بنا بر گزارش خبرگزاری فرانسه، كارشناسان بطور فزاینده ای اطمینان می دهند كه تغییرات اقلیمی عامل افزایش شدت و مدت امواج گرما شده است.
منبع:

1398/05/01
17:34:53
5.0 / 5
4326
تگهای خبر: آتش , آلودگی , اقلیم , دما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک