پاكسازی ارتفاعات توچال از زباله، محیط زیست سرمایه بین نسلی است

پاكسازی ارتفاعات توچال از زباله، محیط زیست سرمایه بین نسلی است به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی بامداد امروز و در اقدامی نمادین با حضور مدیركل حفاظت حفاظت محیط زیست استان تهران، مدیركل ورزش و جوانان استان تهران، ورزشكاران و تشكل های مردم نهاد، ارتفاعات توچال از زباله پاكسازی شد.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، كیومرث كلانتری در حاشیه این پاكسازی با اشاره به اینكه طبیعت دوست داشتنی است و قرار نیست با یك روز در طبیعت بودن آنرا آلوده نماییم و تصور نماییم افراد دیگری آنرا پاكیزه خواهند كرد، اظهار داشت: امروز ما هم در این اقدام پرارزش در كنار مردم قرار گرفتیم و خوشبختانه مشاركت مردم بسیار بالاست و خرسندیم كه چنین شهروندان دوستدار محیط زیست و طبیعت داریم.
وی با اشاره به اینكه برنامه های این چنینی مردم محور است و هدف از برگزاری آن اشاعه فرهنگ زیست محیطی و حس مسئولیت پذیری بیشتر در میان مردم است، تصریح كرد: پیام این برنامه این است كه بگوید طبیعت متعلق به همه است و هر كس آنرا آلوده كند باید خود آنرا تمیز و پاكیزه كند.
مدیر كل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به اینكه طبیعت امانت است و ما در طبیعت و زمین ساكن هستیم و مالك اصلی خداوند متعال است، اظهار داشت: آنجا كه خداوند در قرآن كریم می فرماید همه چیز را برای تو آفریدم ای انسان و تو را برای خودم به معنای آن است همه امانت دار هستیم و باید امانت دار خوبی باشیم.
كلانتری افزود: اجرای این برنامه ها در واقع تحقق اصل ۵۰ قانون اساسی است كه حفظ محیط زیست را وظیفه عمومی می داند و محیط زیست جز با مشاركت آحاد مردم حفظ نخواهد شد.
او همینطور اظهار داشت: مبحث فرهنگسازی درمورد جلو گیری از رهاسازی زباله ها در طبیعت با اجرای برنامه های فرهنگی و نمادین همچون طرح بی زباله و نه به پلاستیك از جانب محیط زیست استان تهران با همكاری مردم، تشكل ها و سایر دستگاه های مسئول و علاقه مند همچنان پی گیری و اجرا می شود.
او در آخر با اشاره به اینكه طبیعت و محیط زیست تنها مختص ما نیست و در واقع سرمایه مشترك بین ما و نسلهای آینده است، خاطرنشان كرد: حق نداریم طبیعت را آلوده نماییم و باید به اندازه از طبیعت بهره برداری كرده و ضمن احیاء و بازسازی بقیه را به نسلهای آینده محول نماییم.
رضا گل محمدی_ مدیركل ورزش و جوانان استان تهران هم در این برنامه با اشاره به اینكه برنامه پاكسازی امروز با حضور جوانان، ورزشكاران و دستگاههای همكار ما در استان تهران با همكاری محیط زیست انجام شد، اضافه كرد: برنامه امروز یك اقدام نمادین است تا به مردم سفارش نماییم محیط زیست را باید پاكیزه نگه داریم.
وی با اشاره به اینكه ورزشكاران به شكلی نخبگان و نمایندگان جامعه هستند، تصریح كرد: حضور آنها در اینگونه برنامه ها در جهت فرهنگسازی بخصوص در حوزه محیط زیست بسیار اثرگذار است.
به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، گل محمدی با اشاره به اینكه هفته آینده هم برنامه پاكسازی طبیعت در حاشیه رودخانه جاجرود اجرا خواهد شد، خاطرنشان كرد: حفظ طبیعت و محیط زیست مسئولیت اجتماعی همه ما است و به امید روزی كه دیگر شاهد رها شدن زباله در طبیعت نباشیم.1398/05/05
14:06:00
5.0 / 5
4818
تگهای خبر: حفاظت , دام , زیست محیطی , شكار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک