آلودگی پلاستیكی، پرندگان دریایی را بیمار كرده است

آلودگی پلاستیكی، پرندگان دریایی را بیمار كرده است به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی بررسی ها نشان داده است آلودگی پلاستیك ها باعث بیماری و كوچك شدن جثه پرندگان دریایی شده است.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، مطالعات كارشناسان زیست محیطی حاكیست آلاینده های پلاستیكی كه اقیانوس های جهان را در برگرفته باعث بیماری و كوچك تر شدن جثه پرندگان دریایی شده كه این مواد را می بلعند.
محققان در این مطالعات به بررسی نمونه خون جمعیتی از كبوتر دریایی پاگوشتی در شرق سواحل استرالیا پرداخته و دریافتند این پرندگان بعد از بلعیدن پسماندهای پلاستیكی با انواعی از بیماری های جسمی هشداردهنده از قبیل كلسترول بالا روبرو هستند.
بررسی ها نشان داده است جثه این پرندگان در نتیجه بلعیدن پسماندهای پلاستیكی به لحاظ جسمی كوچك تر شده و گرفتار نارسایی كلیوی می شوند.
مرگ و میر پرندگان دریایی ناشی از بلعیدن مواد پلاستیكی یا گیر افتادن در آنها تایید شده است اما در مورد تاثیرات غیر كشنده بلعیدن مواد پلاستیكی و مبتلا شدن به انواع بیماری ها شناخت چندانی وجود نداشته است.
به گزارش شبكه خبری سی ان ان، گزارش ها از آن حكایت می كند كه حدودا هر پرنده دریایی روی زمین مواد پلاستیكی بلعیده است و در معده حدود ۹۰ درصد از آنها مواد پلاستیكی وجود دارد.1398/05/10
00:42:02
5.0 / 5
4604
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک