معرفی طرح جایگزین طرح تنفس جنگل تا اختتام امسال

معرفی طرح جایگزین طرح تنفس جنگل تا اختتام امسال خرید و فروش حیوان خانگی: رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری ضمن اشاره به این كه طرح جایگزین طرح تنفس جنگل تا اختتام امسال معرفی می شود، اظهار داشت: در این طرح نیز مانند طرح تنفس هیچ گونه بهره برداری چوبی از جنگل نخواهیم داشت.به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، خلیل آقایی در سومین جشنواره روز جنگلبان ضمن تشكر از مقام معظم رهبری برای توجه ویژه به منابع طبیعی اظهار نمود: حمایت مقام معظم رهبری و سایر مسئولان نظام از منابع طبیعی مسئولیت سنگینی را روی دوش ما گذاشته است.

وی با بیان این كه رئیس جمهوری بعد از سیل های اخیر دستور ویژه ای برای پشتیبانی از منابع طبیعی و اقدامات آبخیزداری صادر كرده است، اشاره كرد: پویش «من هم یك جنگلبانم» باید تبدیل به پویش همه ملت شود چونكه حفاظت از منابع طبیعی برعهده تك تك ماست و باید آنرا برای نسل آینده حفظ نماییم.

رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری با اشاره به كمبود نیرو در عرصه های منابع طبیعی كشور اظهار نمود: هم اكنون در عرصه های جنگلی به ازای هر ۴۰ هزار هكتار یك نیروی جنگلبان داریم. در تلاش هستیم در جنگل های هیركانی به ازای هر ۱۰۰۰ هكتار یك نیروی جنگلبانی مستقر نماییم همین طور مقدمات جذب نیرو ۵۴۴ نیروی جنگلبانی فراهم گشته است و در تلاش هستیم كه سری دوم مجوز جذب نیرو را ستاندن نماییم.

آقایی در ادامه با اشاره به این كه هم اكنون اقدامات آبخیزداری در حدود ۹۰ درصد از شهرستان های كشور در حال انجام می باشد، اشاره كرد: امیدواریم تا یك ماه آینده و در هفته دولت بتوانیم این پروژه ها را افتتاح نماییم همین طور حفاظت از عرصه های جنگلی استان های زاگرسی و هیركانی امسال با قوت بیشتری در حال انجام می باشد و امسال كل جنگل های هیركانی در معرض حفاظت قرار می گیرد.

رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری در بخش دیگری از صحبت های خود اظهار داشت: سازمان جنگل ها برنامه ویژه ای برای بیماری و آفات شمشادزارها و درختان بلوط در زاگرس تدوین كرده است و امیدواریم بتوانیم از نابودی شمشادزارها جلوگیری نماییم همین طور حدود ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای احیای جنگل های زاگرس در نظر گرفته ایم.

آقایی با بیان این كه امسال كاداستر اراضی نیز به انتها می رسند، اشاره كرد: امیدوارم لایحه پشتیبانی از محیط بانان و جنگل بانان هرچه سریعتر مراحل قانونی خودرا طی نماید و به تصویب نهایی مجلس شورای اسلامی برسد. هم اكنون شورای نگهبان ایراداتی به این قانون وارد كرده است و امیدواریم كه طی دو هفته آینده مجلس شورای اسلامی آنها را رفع كند.

وی درانتها با بیان این كه امسال ۵۰ میلیارد تومان تجهیزات بین استان ها برای حفاظت و پشتیبانی از جنگل ها توزیع شده است، اظهاركرد: متاسفانه امسال برای تامین بالگرد و اطفای حریق در جنگل ها با مشكلاتی مواجه هستیم.

منبع:

1398/05/15
12:32:52
5.0 / 5
4523
تگهای خبر: آب , بیماری , جنگل , حفاظت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک