معاون دادستان مشهد خبر داد

احضار چند مسئول به دنبال تلف هفت قلاده توله ببر در باغ وحش مشهد

احضار چند مسئول به دنبال تلف هفت قلاده توله ببر در باغ وحش مشهد به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی معاون دادستان عمومی و انقلاب مركز استان خراسان رضوی از ورود دادستانی به مبحث تلف شدن هفت قلاده توله ببر در باغ وحش مشهد اطلاع داد و اظهار داشت: در این خصوص كمیته حقیقت یابی تشكیل شد تا مبحث را بررسی كند.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، فرزاد بهشتی توندری با بیان این خبر اظهار نمود: مدتی قبل هفت قلاده توله ببر مربوط به سه ببر مادر به نامهای تینا، مایا و رایا در باغ وحش مشهد جان خویش را از دست دادند كه سه توله ببر مربوط به تینا، سه توله ببر مربوط به مایا و یك توله ببر مربوط به رایا بوده است.

معاون دادستان عمومی و انقلاب مركز استان خراسان رضوی تصریح كرد: از آنجایی كه گربه سانان فرزندان خویش را به صورت گزینشی بزرگ می كنند، سه قلاده از توله ببرهای مذكور توسط مادر خود كشته شدند و مرگ آنها به صورت طبیعی بوده اما مرگ چهار قلاده دیگر غیرطبیعی بوده كه در این خصوص كمیته حقیقت یابی تشكیل شده تا مبحث را بررسی كند.

وی با اشاره به اینكه «در صورتی كه نتایج كمیته حقیقت یاب از عمدی بودن مبحث حكایت داشته باشد برخورد با مجرمان بر مبنای ماده ۶۷۹ قانون مجازات اسلامی در دستور كار قرار خواهد گرفت»، اظهار داشت: قرار بر این شد كه دوربین های باغ وحش به صورت آنلاین در اختیار محیط زیست قرار گیرد و قسمت هایی كه نقاط كور هستند هم شناسایی شود.

بهشتی توندری اظهار نمود: همینطور قرار بر این شد كه روی تمامی قلاده ها میكروچیپ نصب شود كه تابحال روی برخی از قلاده ها نصب شده است.

معاون دادستان عمومی و انقلاب مركز استان خراسان رضوی با اشاره به اینكه «اختلاف مدیریتی و سهل انگاری بعضی از افراد سبب این مورد شده است»، بیان كرد: مهلت شش ماهه ای به باغ وحش جهت رفع نقصها اعطا شد تا بتواند به فعالیت خود ادامه دهد. در غیر این صورت دستور كار دادستانی تعطیلی این باغ وحش خواهد بود.

وی با اشاره به احضار بعضی از افراد در این خصوص اظهار داشت: مدیركل محیط زیست استان خراسان رضوی همراه كارشناسان، رئیس اداره حیات وحش و مدیر باغ وحش احضار شدند. همینطور با بعضی از سمن های فعال در این زمینه جلسه ای برگزار گردید و تحقیقات تكمیلی در این خصوص ادامه دارد.
1398/05/26
15:29:25
5.0 / 5
4469
تگهای خبر: حیات وحش , دام , طب , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک