واكنش شهردار تهران به فیلم آزار و اذیت سگ ها، همكاری شهرداری در توسعه 3 بیمارستان بزرگ پایتخت

واكنش شهردار تهران به فیلم آزار و اذیت سگ ها، همكاری شهرداری در توسعه 3 بیمارستان بزرگ پایتخت خرید و فروش حیوان خانگی: شهردار تهران ضمن واكنش به فیلم انتشار یافته درباره آزار و اذیت سگ ها، در عین حال به تفاهم نامه ای با سازمان نظام پزشكی اشاره و بر ضرورت افزایش سطح سواد سلامت شهروندان تهرانی در چارچوب این همكاری ها تاكید كرد.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، پیروز حناچی در آیین امضای یادداشت تفاهم همكاری بین شهرداری تهران و سازمان نظام پزشكی كشور ضمن تبریك عید غدیر خم اظهار داشت: روز پزشك كه اولین روز شهریورماه است را گرامی می داریم و از خدمات عزیزانی كه خیلی از آنها گمنام هستند و بدون چشم داشت به وظایف انسانی خود عمل می كنند، تقدیر می نماییم.
وی اضافه كرد: سازمان بهداشت جهانی در سال ۲۰۱۷ مقابله با افسردگی را با شعار «بیایید گفتگو كنیم» هدف قرار داد. امروزه خانواده ها كمتر با یكدیگر گفتگو می كنند و فرصت با هم بودن كمتری دارند. هر چند كه كلان شهر تهران دارای بیشترین نخبگان است، اما اگر برخی شاخص ها را در آموزش های ابتدایی و متوسطه خصوصاً در حوزه بهداشت مد نظر قرار دهیم، از بسیاری استان ها عقب تر است.
حناچی با اشاره به وجود بیماری هایی همچون فشارخون، دیابت و تری گلیسرید بالا در بین شهروندان تهرانی اظهار داشت: از هر هشت نفر در تهران یك نفر به فشار خون مبتلاست و از آن باخبر نیست. باوجود همه تلاش ها در جهت كاهش آلودگی هوا همچون تعویض سوخت، اجرای معاینه فنی خودرو ها به شكلی جدی تر و همین طور اجرای معاینه فنی خودرو های سنگین و كاهش ۲۰ درصدی ذرات معلق، اما هنوز معضلات در این عرصه باقی است. تلاش شهرداری تهران در این راه بوده كه حمل و نقل عمومی را گسترش دهد، هر چند كه دوچرخه مد اصلی حمل و نقل نیست، اما می تواند در جهت افزایش تحرك افراد جامعه نقش موثری داشته باشد و در راه بهبود سلامت جامعه تأثیرگذار باشد. ما باید نسبت به آمارهای بیماری ها در كلان شهر تهران بی توجه نباشیم. بدون شك چاره كوتاه مدت حل این معضلات، مشاركت شهروندان است. اگر در كوتاه مدت مردم همراهی كنند، خیلی كم هزینه و بسیار موثر می توان نسبت به حل این معضلات اقدام نمود.
شهردار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با تاكید بر اینكه شهرداری تهران در حوزه بهداشت، حمایت های خودرا انجام خواهد داد، اضافه كرد: بطور عمومی در بحث درمان در كلان شهر تهران شهرداری حمایت های لازم را انجام خواهد داد؛ خصوصاً جایی كه خیرین پای كار آمده باشند و قرار باشد باری از دوش دولت برداشته شود. هم اكنون در توسعه بیمارستان سینا، بیمارستان شریعتی و بیمارستانی در منطقه ۲۲ حمایت ها بطور جد توسط شهرداری تهران انجام می شود اما این كار باید به صورت همه جانبه صورت گیرد.
وی افزود: آمار سنگینی در تلفات جاده ای داریم؛ چونكه بیشتر حمل و نقل ما در جاده ها است؛ برخلاف كشورهای توسعه یافته كه اصل حمل و نقل آنها بر پایه حمل و نقل ریلی قرار گرفته است. امروز ۹۰ درصد حمل و نقل ما روی جاده است. سالانه ۷۰۰ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در حوادث خودرویی جان خودرا از دست می دهند كه مربوط به موتورسیكلت ها هستند. جان باختگان در ۳۰ كیلومتری ورودی شهرها بسیار بالاست. پس نیاز است كه آگاهی بخشی تأثیرگذاری در این عرصه داشته باشیم. سالانه ۳۵۰ نفر به صورت مستقیم از موتورسواران جان خودرا از دست می دهند پس باید اطلاع رسانی به مردم در این عرصه به درستی صورت گیرد.
حناچی در انتها این مراسم و در جمع خبرنگاران با اشاره به تفاهم نامه امضا شده میان شهرداری تهران و سازمان نظام پزشكی كشور اظهار داشت: این تفاهم نامه در زمینه همكاریهای مشترك به امضا رسید. همكاری هایی كه هدف آن افزایش دانش سلامت برای شهروندان و دادن پیام هایی است كه وضعیت سلامت آنها را بهبود بخشد. همین طور این همكاری ها در زمینه های دیگری مانند توسعه سلامت در كشور ادامه پیدا خواهد نمود.
وی به افتتاح مركز درمانی منطقه ۶ شهرداری تهران نیز اشاره نمود و اضافه كرد: امروز در این مركز كه از مراكز درمانی شهرداری تهران است بخش اورژانس آن برای بیماران آنكولوژی تشكیل شده و به ۵۰۰ نفر از همكاران ما كه بیماری های حاد دارند، شرایطی را فراهم می آورد تا علاوه بر درد بیماری، درد دیگری را متحمل نشوند.
شهردار تهران تاكید كرد: ما در همكاری با سازمان نظام پزشكی كشور تلاش می نماییم سطح سواد سلامت شهروندان را افزایش دهیم. امروز همكاران پزشك ما با كمپین سه شنبه های بدون خودرو همكاری كردند كه این اقدام بسیار موثر و خوبی است.
وی در پاسخ به سوالی در مورد بازسازی بیمارستان های فرسوده در تفاهم نامه های قبلی شهردار تهران با وزارت بهداشت نیز اظهار داشت: اساسا بازسازی بیمارستان ها در توان ما به تنهایی نیست ولی در مورد بیمارستان هایی كه حالا توسط خیرین در حال توسعه هستند شهرداری تهران نهایت همكاری را انجام خواهد داد. هم اكنون نیز در بیمارستان شریعتی، سینا و بیمارستانی در منطقه ۲۲ كه خیرین كار آنرا انجام می دهند، شهرداری تهران نهایت همكاری را خواهد داشت.
حناچی در مورد تأمین زیرساخت های استفاده از دوچرخه در شهر تهران نیز اظهار داشت: هم اكنون توسعه زیرساخت ها در دستور كار است و در خیابان طالقانی، كریمخان، بلوار كشاورز و مسیرهای اصلی در حال توسعه این زیرساخت ها هستیم.
شهردار تهران در پاسخ به سوالی در مورد فیلم انتشار یافته از آزار سگ و سگ كشی در شهر تهران اظهار داشت: تصاویری كه انتشار یافته مربوط به سال ۱۳۹۶ است ولی ما به تأسی از پیامبر اسلام به همه مخلوقات خدا احترام می گذاریم. من دستور دادم این مورد بررسی شود. پیمانكاری كه نسبت به آن اعتراض وجود داشت خلع ید كردیم تا حساسیت نسبت به این مورد كم شود. همین طور به همكاران خودم تذكر جدی دادم و این مورد الان در حال بررسی است.
منبع:

1398/05/28
15:13:13
5.0 / 5
4460
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک